вівторок, 30 червня 2015 р.

Київська обласна рада прийняла мораторій на рубку заповідних лісів (ДОКУМЕНТ)

Історичне рішення було прийняте 23 червня на 49-й сесії Київської обласної ради. Мова йде про мораторій на всі види суцільних рубок в межах природно-заповідного фонду місцевого значення.

«Мораторій дозволить зберегти цінні лісові масиви від знищення і сприятиме охороні рідкісних видів рослин і тварин», - зазначає заступник голови Київської обласної ради, член ВО "Свобода" Юрій Ноєвий, який подав проект відповідного рішення.

«Лісові заказники створюють для охорони лісів. Проте, в зв’язку із шпаринами в законодавстві, останніми роками тривала інтенсивна вирубка заповідних масивів так званими санітарними та лісовідновними рубками, і необхідність такого рішення давно назрівала», - коментує подію біолог Андрій Плига.

В ході суцільних рубок знищується весь деревний і чагарниковий покрив, та сильно пошкоджується трав’яний ярус. Відбувається руйнування лісової екосистеми, що суперечить ст. 7 Закону України «Про природно-заповідний фонд України»: «На землях природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних … комплексів» та охоронним положенням заказників.

«Підставою для проведення суцільних рубок є всихання лісу при досягненні ним так званого «стиглого» віку. Проте, це природний процес, який передує оновленню лісу за рахунок молодого підросту. Для вікових лісів, із великою кількістю мертвої деревини, властиве найбільше біологічне розмаїття», - додає Плига.

Довідка. Серед заказників місцевого значення Київської області, які найбільше постраждали від суцільних рубок, можна назвати Катюжанський заказник (Вишгородський район), Обухівський заказник (Обухівський район), «Діброва» (Переяслав-Хмельницький район).

Всього по Київській області нараховується 14 заказників і 3 заповідних урочища, у яких проходили суцільні санітарні або лісовідновні рубки, з 50 існуючих лісових заказників і 10 заповідних урочищ. Сумарна вирубана площа становить 399 га лісу.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.