четвер, 11 червня 2015 р.

Сергій Міщенко у Згурівці жорстко розкритикував адміністративно-територіальну реформу

У середу, 10 червня, народний депутат України по 98 виборчому  округу Сергій Міщенко зустрівся з  активом Згурівського району. Питання, яке стояло на порядку денному – "Добровільне об’єднання територіальних громад".

Як зазначив народний депутат, він не вірить в цю реформу, яку нині під виглядом добровільного об'єднання хоче реалізувати уряд. Нардеп звернувся до присутніх у залі із проханням переконати його у тому, що дана реформа позитивно вплине на життя пересічних громадян, але відповіді не отримав.

Сергій Міщенко зазначив, що Верховна Рада прийняла Закон “Про добровільне об'єднання територіальних громад”, розраховуючи на те, що буде внесено ще низку законів, розрахованих на покращення життя людей. Тож Закон є, але прикінцеві положення в Законі не виконані:  не внесені зміни до низки законодавчих актів, які би справді передавали повноваження на місця, а  найголовніше – до Конституції України.

"Процес об’єднання громад повинен відбутися згідно із законодавством  і без будь-якого тиску", - зазначив депутат.

"Якраз про фінансову підтримку об’єднавчого процесу в законі сказано досить розмито: держава має виділяти субвенції на формування інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку території.  Нічого не сказано про повноваження  старости, тощо.  Уряд скинув проблеми і відповідальність на місцеве самоврядування, а повноваження залишив за собою", – переконаний Сергій Міщенко.

Своє бачення щодо адміністративно-територіальної реформи висловив голова Згурівської райдержадміністрації  Валерій Мозговий, який  зазначив, що реформи необхідні, але  повинні бути підтверджені державними гарантіями на законодавчому рівні. Громада має знати, що і коли вона отримає в разі об’єднання, які соціальні  гарантії будуть  у сільських жителів.

"Моїм пріоритетним завданням на сьогодні є зберегти територіальну цілісність району на основі  економічної доцільності та соціально побутових гарантій", зазначив Валерій Миколайович.

На думку екс-очільника району Степана Кузьмича, дана реформа може знищити українське село, а в народу забрати головне багатство - землю.

Крім того, Степан Кузьмич наголосив на тому, що поряд із "Законом про добровільне об'єднання громад" держава мала би дати можливість сільській молоді господарювати на батьківській землі, котру нині агрохолдинги забрали в оренду на 20-49 років. Відтак законодавець має обмежити строк оренди паїв на строк до 10 років.

"Сьогодні у кожному селі мало би бути 100-200 господарів, а не один. Були б робочі місця, була б школа, клуб, ФАП, було би життя. Тоді ніхто не назвав би таке село неперспективним".

Колишній голова Згурівської РДА також поцікавився у нардепа, чи комфортно йому нині працювати поряд із депутатами, які фінансують терористів на сході України. Сергій Міщенко відповів, що відчуває величезний дискомфорт і пов'язаний він не лише із наявністю у Верховній Раді вчорашніх можновладців, які підтримують сепаратизм та окупанта, а й тих, кого ще вчора називав "своїми".

За словами депутата районної ради Юрія Паліводи, багато сільських громад стали би фінансово спроможними і самодостатніми, якби держава не словом, а ділом повернула податкові надходження і повноваження на місця. Крім того, на думку

Юрій Олександрович висловив переконання, що головна проблема Згурівщини сьогодні - це відсутність роботи для житла для молодих спеціалістів, а відтак і перспективи.

Депутат райради також наголосив на тому, що для розвитку села, на рівні держави потрібно встановити єдиний податок з гектара землі для всіх землекористувачів. Стосовно запровадження єдиного податку колегу-депутата підтримали голова Згурівської районної ради Євген Чубук та начальник відділу освіти Згурівської РДА Віктор Бойко.

Голова райради подякував народному депутату за візит, та за те, що народний обранець підтримує позицію сільських голів, сільської інтелігенції, разом з тим погодився з думкою народного депутата стосовно того, що громадське обговорення щодо об'єднання має бути справжніми та всеохоплюючими, а не фіктивним.

Євген Чубук повідомив, що районна рада готує звернення до Верховної Ради та Конституційного Суду із проханням роз'яснити, якими мають бути громадські обговорення добровільного об'єднання громад, а також запевнив, що районна рада буде реагувати на спроби провести формальні громадські обговорення.

З цим погодився і народний депутат Міщенко та зауважив: "Я завжди  стояв на позиціях законності. Якщо буде обговорення формальне чи фіктивне, або під примусом, реагуватиму по-іншому".

Юрій Палівода зазначив, що громадські обговорення мають бути перш за все публічними із залученням до них усіх верств населення. На думку депутата, люди в селі можуть сказати дуже багато мудрих речей. Але влада не хоче їхати у село, віддаючи переваги дискусіям у студіях популярних ток-шоу.

Голова районної ради поцікавився позицією Сергія Григоровича щодо появи ринку землі в Україні з 1 січня 2016 року: чи можна сьогодні дозволити олігархічному та іноземному капіталу за безцінь скуповувати національне багатство. "Негативно. Вважаю, що земля – найцінніше, що є  у людей, тому питання появи ринку землі в Україні повинно бути відкладено", - відповів нардеп.

Натомість Євген Чубук повідомив, що 11 червня Згурівська районна рада планує розглянути та прийняти звернення до Верховної ради України з проханням прийняти проект Закону України "Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення", який було зареєстровано 19 травня. Голова райради також звернувся до народного обранця із проханням своїм голосом підтримати цей надважливий законопроект.

Народний депутат подякував активу району за конструктивну дискусію.

На основі матеріалів районної газети "Панорама"

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.