вівторок, 16 червня 2015 р.

Згурівська районна рада закликала парламент заборонити продаж землі сільськогосподарського призначення

11 червня, на 51 черговій сесії Згурівської районної ради депутати одноголосно підтримали звернення до Верховної Ради України із закликом розглянути та прийняти проект Закону України "Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення".

Відомо, що з 1 січня 2016 року спливає мораторій на купівлю-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення. У зв'язку з цим, у політичному середовищі почалося жваве обговорення питання щодо появи ринку землі в Україні.

На думку депутатів райради, запровадження ринку землі у формі ринку права власності, а не права оренди, створить ризики негативного впливу на соціально-економічне життя українського села та продовольчу безпеку держави.

Депутати вважають, що від продажу землі в нинішніх умовах виграє лише іноземний капітал, український олігархат та спекулянти, які скуплять національне багатство за безцінь. У той же час селянина вкотре обдурять та залишать ні з чим.

У зв'язку з цим Згурівська районна рада переконана, що до такого надважливого питання національної безпеки потрібно підійти зважено, унеможливити всі ризики, а головне - захистити селянина, який має у власності землю зароблену потом та тяжкою працею.

Крім того, депутати наголошують, що перш, ніж ставити на порядок денний питання ринку землі в Україні, державі потрібно розібратися із першочерговими проблемами та загрозами: захистити свою цілісність та незалежність на південно-східних рубежах країни, забезпечити стабільний соціально-економічний розвиток, дати всі умови для повноцінного розвитку малого й середнього бізнесу на селі.

Згурівська райрада також звернеться до районних рад Київської області з пропозицією підтримати дане звернення, а також до народного депутата від округу №98 Сергія Міщенка підтримати даний законопроект у парламенті.

Нагадаємо, що під час зустрічі із активом Згурівського району 10 червня народний депутат Сергій Міщенко заявив, що він категорично проти запровадження ринку землі в Україні.

Законопроект  №2906 було зареєстровано 19 травня депутатами VIII скликання: Юрієм Бубликом, Михайлом Головком, Олегом Осуховським, Андрієм Іллєнком та Юрієм Левченком.ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Згурівської районної ради Київської області  до Верховної ради України щодо розгляду та прийняття проекту Закону України «Про заборону торгівлі землею сільськогосдарського призначення»


1 січня 2016 року спливає мораторій на купівлю-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Фактично, починаючи з наступного року, в Україні може з'явитися ринок землі, що останнім часом дуже активно обговорюється в політикумі та суспільстві.

Варто зазначити, що запровадження ринку землі у формі ринку права власності, а не права оренди, створює ризики вкрай негативного впливу на соціально-економічне життя українського села, продовольчу безпеку держави та перспективи швидкого росту української економіки за рахунок ефективного планування розвитку агропромислового комплексу України.

Мусимо визнати, що сьогодні пересічний селянин, якому продаж землі дозволить одноразово одержати порівняно невелику суму коштів за свій пай, при теперішньому зубожінні села за короткий час залишиться і без землі, і без грошей. Крім того, селяни втратять можливість одержувати від паю постійний пасивний дохід, який складає суттєву частку в сімейному бюджеті, а сільськогосподарська продукція, якою за бажанням орендодавця розраховується орендар, допомагає у веденні особистого селянського господарства, що на сьогоднішній день є чи не єдиним засобом для існування.

Розуміємо також, що від продажу землі виграє лише той, хто зможе її скупити фактично за безцінь – власники іноземного капіталу та український олігархат, а також спекулянти, які збагатяться на перепродажі землі на вторинному та третинному ринках, де вона буде дорожчою в рази. 

Сьогодні, коли ціни на енергоносії, продукти харчування, засоби першої необхідності та інше піднялися подекуди в 3 рази, українцю, який доведений до відчаю, не залишиться іншого виходу, як продати землю, котру потом і тяжкою працею заробляли його батьки. Таким чином, український селянин втратить не просто земельний пай, а майбутнє – своє, та своїх нащадків, а Україна втратить колиску нації – українське село.

Зважаючи на це, ми, депутати Згурівської районної ради Київської області звертаємося до Верховної ради України з проханням розглянути та прийняти проект Закону України «Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення» від 19.05.2015 №2906. Також звертаємося до кожного народного депутата із проханням показати своє громадянську позицію та підтримати цей вкрай необхідний законопроект.

Даним законопроектом пропонується заборонити торгівлю землею сільськогосподарського призначення, крім її продажу державі Україна в особі спеціально уповноваженого державного органу, в порядку і на умовах, визначених спеціальним законом. Крім того документ передбачає, що громадяни України можуть мати у власності землю сільськогосподарського призначення, набуту законним способом у ході розпаювання, а також одержану в спадщину за законом.

Глибоко переконані в тому, що питання появи ринку землі в Україні на сьогоднішній день має бути відкладено. Мусимо спочатку захистити свою цілісність та незалежність на південно-східних рубежах країни, забезпечити стабільний соціально-економічний розвиток, дати всі умови для повноцінного розвитку малого й середнього бізнесу на селі, а вже після того – братися за ринок землі.

Сподіваємося, що наше звернення знайде підтримку як у народних депутатів України, так і у депутатів місцевих рад Київської області та інших регіонів України.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.