понеділок, 15 червня 2015 р.

Яценюк закликав розібратися з примусовим об’єднанням громад, особливо на Київщині

Прем'єр-міністр України, лідер "Народного фронту" Арсеній Яценюк на засіданні Ради регіонального розвитку за участі керівників ОДА в п'ятницю, 12 червня, закликав керівників обласних державних адміністрацій розібратися з випадками примусового об'єднання громад.

Яценюк підкреслив, що за законом об'єднання територіальних громад повинно відбуватися виключно добровільно. Але відомі випадки, зокрема в Київській області, коли громади примушують до об'єднання.

"Виходить голова районної адміністрації чи заступник і каже: "Все вже вирішено, ви зобов'язані тільки проголосувати, ніхто вас нічого питати не буде. Уряд написав затвердити перспективний план, а якщо не затвердите - грошей на наступний бюджетний рік не отримаєте", - сказав Яценюк.

Він доручив віце-прем'єр-міністру - міністру регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадію Зубку провести роз'яснення з приводу того, що об'єднання громад може відбуватися виключно на добровільній основі.

Відомо, що у Згурівському районі всі територіальні громади хочуть об'єднати в одну із центром у Згурівці. Відтак у селах не буде сільських рад. Очікується, що інтереси села буде представляти староста. Він матиме формальні повноваження, які визначатиме адміністративний центр. Адмінцентр також буде розпоряджатися всіма та надходженнями, які будуть збиратися та території всього району (об'єднаної громади у майбутньому).

Нагадаємо, що 10 червня під час зустрічі із активом району народний депутат України Сергій Міщенко жорстко розкритикував адміністративно-територіальну реформу. Нардеп назвав її добровільно-примусовим об'єднанням і наголосив на тому, що це не можна назвати реформою, адже немає необхідної нормативно-правової бази, і, відповідно - кінцевого розуміння переваг такого процесу. На думку Міщенка, від таких об'єднань село лише втратить.

"Якраз про фінансову підтримку об’єднавчого процесу в законі сказано досить розмито: держава має виділяти субвенції на формування інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку території.  Нічого не сказано про повноваження  старости, тощо.  Уряд скинув проблеми і відповідальність на місцеве самоврядування, а повноваження залишив за собою", – переконаний Сергій Міщенко.

"Процес об’єднання громад повинен відбутися згідно із законодавством  і без будь-якого тиску", - зазначив депутат.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.