четвер, 18 червня 2015 р.

Сьогодні в Яготині презентують інноваційну технологію переробки сміття

Сьогодні, 18 червня, на засіданні Яготинської міської ради депутатам та громаді буде представлена інноваційна технологія із переробки сміття. Після презентації, в цей же день, дана розробка буде використана вперше в Україні у вигляді тесту саме на яготинському сміттєзвалищі.

Мешканці прилеглих до яготинського сміттєзвалища територій щоліта потерпають від неймовірного смороду. На полігоні періодично спалахують пожежі, які отруюють довколишнє повітря ядучим димом. Не сприяють екологічній і санітарній ситуації можливі інфільтрації рідин із території полігону до ґрунтових вод.

На пленарному засіданні Яготинської міської ради також будуть присутні депутати Київської обласної ради Наталя Семко – голова постійної комісії Київської обласної ради з питань екології та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, член комісії Людмила Ольшевська та Володимир Крутько.

Технологія об’ємної біоремедіації, яку запропонують на розгляд депутатам та громаді - українська розробка, яку успішно застосували в повномасштабному обсязі біоремедіації для повної ліквідації сміттєзвалища в м. Гданськ (Польща) для подальшого будівництва на очищеній ділянці стадіону до Євро2012. У 2013 році на 9-му міжнародному салоні винаходів вона отримала Золоту медаль. Її суть полягає в тому, що для утилізації, рекультивації та перероблення відходів використовують безпечні біологічно активні розчини, які значно прискорюють природні процеси розкладу речовин.

Завдяки стимулюванню розмноженню певного виду мікрофлори безпечними біологічно активними розчинами, в декілька раз знижується екологічна та санітарно-екологічна небезпека. Використання технології усуває виділення газу метану, через який і відбуваються загоряння сміттєзвалищ. У разі втілення запропонованої глибинної біоремедіації, можна забезпечити відновлення забруднених ґрунтів і зменшити об’єм сміття. За підрахунками експертів розробка передбачає в результаті переробку до 90% побутових і промислових відходів. Також завдяки використанню розробки, очищується фільтрат (рідина, яка може потрапити у ґрунтові води) та унеможливлюється виділення запаху гниття.

Активісти та експерти зазначають, що проект вигідний для інвестицій, оскільки комплексна утилізація дозволяє, перша за все, покривати витрати на утилізацію сміття та отримання невеликого прибутку. До того ж, використання технології робить можливим продовження терміну використання полігону.

Схожі технології вже давно успішно використовують у країнах Європейського Союзу. В Україні це поки що новинка. Однак, активісти сподіваються на найшвидше схвалення місцевими депутатами та запровадження проекту в життя.

Засідання Яготинської міської ради відбудеться 18 червня об 11:00 за адресою: м. Яготин, вул. Незалежності, 67.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.