вівторок, 16 червня 2015 р.

Держветфітослужба лякає жителів Київщини "кислотними дощами"

У зв’язку з пожежею на нафтобазі на Київщині, у регіоні можливі випадання кислотних дощів.

Про це повідомили у Державній ветеринарній та фітосанітарній службі України.

"У зв'язку з пожежею на нафтобазі в селі Крячки, Васильківського району, Київської області велика кількість продуктів горіння нафтопродуктів потрапляє в атмосферу, зокрема сирнистий та сірковий ангідрид, оксид вуглецю, оксид азоту, з'єднання ванадію, солі натрію, але найбільш небезпечний оксид сірки. Цей газ реагує з водним паром та створює сірчану кислоту, що потім випадає у вигляді "кислотних дощів"", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що "кислотні дощі" це опади з показником рН менше чим 5,7, що є небезпечним (наприклад для живої риби допустимий діапазон величини рН від 5,5 до 9): такі опади залишають хімічні опіки на рослинах, проникаючи у ґрунт пошкоджують кореневу систему, а потрапляючи в водоймища, вбивають рибу.

Також з попаданням окису (оксиду) азоту в ґрунт є вірогідність накопичення нітратів, що приведе до підвищення вмісту нітратів в продуктах рослинного походження.

У службі запевняють, що обіг харчових продуктів, вироблених у регіоні, знаходиться під постійним контролем.

Нагадаємо, екологи рекомендують не вживати воду з відкритих джерел та їсти овочі і фрукти з городів без проведення аналізу в зоні горіння нафтобази у Васильківському районі Київської області.

Нагадаємо, що у с. Крячки Васильківського району Київської області о 17:29 у понеділок, 8 червня, сталася пожежа на нафтобазі ТОВ "БРСМ". Загорівся резервуар з паливом об'ємом 900 куб. м. У результаті пожежі загинули п'ять осіб. Постраждали, за останніми даними, 18 осіб.

За фактом загибелі людей під час пожежі МВС порушило справу за ст. 275 Кримінального кодексу. Раніше також повідомлялося про відкриту справу за ст. 273. У МВС вже повідомили, що нафтобаза не була введена в експлуатацію належним чином. Втім, за даними секретаря РНБО Олександра Турчинова, не виключають версію теракту. Вчора в ДСНС повідомили, що пожежа самоліквідувалася, залишається тліти лише один резервуар з паливом. Сьогодні також повідомили, що загрози нових вибухів і горіння немає.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.