середа, 22 квітня 2015 р.

Учні Великокрупільського НВК висадили пагінець "Тарасової верби" їз Казахстану

Ще рік тому до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря по всій Україні розпочалася акція “Тарасова верба”, метою якої було не лише озеленення навколишнього середовища, а й духовне збагачення та виховання молодого покоління в кращих традиціях українського народу шляхом висадження гілки верби Шевченка у тих місцях, де «він вічно живий».

15 березня  у Великокрупільському НВК Згурівського району, Київської області пройшла акція «Тарасова верба». Учні школи висадили пагінець, що походить від верби, яка була привезена з Казахстану, і є прямими спадкоємцем дерева висадженого Тарасом Шевченком під час заслання у 1850 році.

Учням, що брали участь в акції, була подарована книга «Тарас Шевченко у пам’яті поколінь», де вперше зібрано усі світлини пам’ятників Тараса Шевченка в Україні та світі. Було вручено свідоцтво, яке засвідчує, що привезений пагінець від Тарасової верби.

З історії акції "Тарасова верба": Історія “Тарасової верби” прийшла до нас з тих пір, коли під час заслання на Кос-Аралі у 1850 році Тарас Шевченко знайшов на дорозі гілочку верби, посадив її – і незабаром виросло дерево, у затінку якого він любив відпочивати. Навіть для самого Кобзаря тоді було дивом, що у пустелі широко розкинуло віти вологолюбне дерево, яке потім назвали «Тарасовою вербою» і вона давала нові пагони упродовж 150 років, У 1963 році напередодні 150-річного Шевченкового ювілею з Казахстану було привезено декілька гілочок верби, які було висаджено в Києві біля Спілки письменників та у Голосіївському будинку поета і академіка Максима Рильського. Після чого гілочки з неї почали розвозити усім світом, і скрізь вони прийнялися і виросли верби.  З початку акції, пагінці Тарасової верби були висаджені у 18 країнах світу.

Таким чином була започаткована ще одна акція єднання українців у дні пам'яті національного пророка  України - Тараса Григоровича Шевченка, що особливо актуально і важливо в ці дні, коли нас вкотре намагаються роз'єднати та знищити як націю.

Лідери учнівського самоврядування Великокрупільського НВК

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.