вівторок, 31 березня 2015 р.

Молодь діє: інтерв'ю з прокурором прокуратури Згурівського району Марією Худяковою

Прокурор прокуратури Згурівського району
Марія Худякова
Нині вся Україна покладає великі надії та сподівання на молоде покоління українців, яким випало серйозне випробування - не лише захистити цілісність та незалежність своєї країни, а й розбудувати та зробити її повноцінним членом євроатлантичної спільноти.

Згурівська Правда розпочинає серію інтерв'ю із молоддю Згурівщини, яка не словом, а ділом бореться за гідне майбутнє своєї батьківщини. Будемо говорити про їх погляди на сучасні проблеми й шляхи їх вирішення, професійні здобутки, захоплення та багато-багато іншого.

Сьогодні спілкуємося із прокурором прокуратури Згурівського району Марією Юріївною Худяковою.

Маріє Юріївно, розкажіть про себе.

Я народилася у чарівному куточку Карпат - місті Сколе, що на Львівщині, однак все своє свідоме життя прожила у м. Бровари Київської області.

Маю спортивну родину, тато – майстер спорту Радянського Союзу з легкої атлетики, мама – тренер з плавання, сестричка – неодноразова чемпіонка та рекордсменка України з плавання, учасниця олімпіади у Пекіні 2008-го. Нині ж Наталія працює викладачем кафедри вогнепальної та фізпідготовки факультету підготовки фахівців для підрозділів слідства НАВС і має звання старшого лейтенанта міліції.

У свій час, я також займалася плаванням та тріатлоном, маю спортивний розряд – кандидат у майстри спорту.

Чому обрали професію прокурора та як потрапили на Згурівщину?

Для мене сестричка завжди була прикладом у житті, тому, коли постало питання вступу до вишу, я ні на хвилинку не задумалася та обрала професію юриста, оскільки Наталка вже була студенткою Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.

Після закінчення у 2008 році даного навчального закладу, керівництвом прокуратури Київської області була направлена на роботу в прокуратуру Згурівського району, де й працюю по даний час.

З 10 липня 2008 року мене було призначено на посаду помічника прокурора Згурівського району, а із жовтня 2013 року, по даний час, перебуваю на посаді прокурора прокуратури Згурівського району.

Які завдання та функції на Вас, як на прокурора прокуратури Згурівського району?

Згідно розподілу обов’язків між працівниками прокуратури району, на мене покладено обов’язки по здійснення нагляду щодо захисту прав і свобод дітей, нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням; представництво інтересів громадян та держави в суді, тощо.

Якими моральними якостями повинен бути наділений працівник прокуратури, щоб здійснювати свою діяльність?

Такі якості як компетентність, чесність та порядність необхідні кожному працівнику прокуратури при виконанні службових обов’язків. Важливим також є справедливість, урівноваженість, здатність контролювати власні емоції, бути дисциплінованим та наполегливим, діяти виключно в межах закону. А головне, у кожній ситуації - залишатися людиною.

В суспільстві та ЗМІ все частіше обговорюють питання реформування прокуратури. Скажіть, коли розпочнеться цей процес і як торкнеться він  прокуратури Згурівського району?

14 жовтня 2014 року Верховною Радою України прийнято новий Закон України «Про прокуратуру», згідно якого систему прокуратури України становлять Генеральна прокуратура України, регіональні, місцеві та військові прокуратури.

Згідно Додатку до вказаного Закону на території Київської області буде створено 6 місцевих прокуратур. Так, до Бориспільської місцевої прокуратури увійдуть Баришівський район, м. Березань, м. Бориспіль, Бориспільський район, Згурівський район, м. Переяслав-Хмельницький, Переяслав-Хмельницький район та Яготинський район.

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про прокуратуру» у структурі місцевої прокуратури в разі необхідності утворюються такі підрозділи, як відділи. Разом з тим, на даний час важко прогнозувати як швидко відбудеться реформування органів прокуратури.

Якщо ж Ви потрапите під скорочення, де бачите себе в майбутньому?

Я дуже люблю свою роботу! Думки про скорочення мене бентежать і трішки засмучують. Однак, хочу сказати, що я готова витримати будь-які випробування і якщо доля подарує мені можливість залишитися працювати в органах прокуратури, я буду гідно виконувати покладені на мене обов’язки та й надалі служити народу України.

Оскільки мова вже пішла про майбутнє, ким бачите себе через 5-6 років?

«Поганий той солдат, який не хоче бути генералом» :). Але окрім кар'єри, для мене у житті, важливо бути люблячою дружиною, дбайливою і турботливою мамою. Я мрію про велику та дружню родину, в якій панує мир і злагода, а дитячий сміх примушує забути про усі негаразди.

Не секрет, що ефективна робота у великій мірі залежить від колективу та його злагодженості, тобто від командної роботи. Скажіть, будь ласка, чи задоволені Ви колективом в якому працюєте?

Мені пощастило працювати під керівництвом Фомченкова Владислава Михайловича, який понад 10 років очолював прокуратуру району, з досвідченими працівниками прокуратури - Шевченком Василем Івановичем та почесним працівником органів прокуратури України Біляєм Федором Михайловичем.

На даний час, колектив прокуратури району доволі молодий та енергійний. Кожен покликаний здійснювати наглядову та іншу діяльність безсторонньо і в точній відповідності з законом, не допускаючи аморальних і протиправних проступків, які спотворюють уявлення про характер прокурорської діяльності.

Прокурором Згурівського району є радник юстиції Шполянський Роман Олексійович, оперативні працівники: старший прокурор прокуратури Бондаренко Катерина Станіславівна, прокурори прокуратури Норець Олександр Володимирович, Продан Ігор Олексійович, спеціаліст І категорії Андрєєва Діна Анатоліївна, головний спеціаліст з питань захисту державних таємниць Панченко Алла Петрівна, водій Івченко Леонід Григорович та кур’єр-прибиральниця Андрущенко Ольга Михайлівна.

В нашому колективі склалися дружні та теплі відносини, в якому поважають та прислуховуються до думки кожного.

Чи є якійсь резонансні справи якими нині займається прокуратура Згурівського району?

Відповідаючи на Ваше запитання, хочу зазначити, що на прокуратуру покладено такі функції, як підтримання державного обвинувачення в суді; представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом; нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство; нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

Так, за 2014 рік та поточний період 2015 року, прокуратурою району пред’явлено до суду позовні заяви в інтересах держави на загальну суму понад 1 млн. грн. вказані позови судами розглянуті та задоволені, реально виконано рішень суду за позовами прокурора району на суму понад 600 тис. грн.

Решта перебуває на виконанні у відділах державної виконавчої служби. Окрім цього, було проведено 72 перевірки у порядку нагляду за додержанням та застосуванням законів: 32 перевірки у сфері конституційних прав і свобод громадян (з них 15 – щодо охорони прав дітей); 13 – у сфері економічних відносин; 11 – у сфері охорони навколишнього природного середовища; 10 – у сфері земельних відносин, тощо.

За результатами перевірок до відповідальності притягнуто 52 посадові особи. За актами прокурорського реагування відшкодовано 158 тис. грн. та пред’явлено до суду позовів на суму 698 тис. грн. Реально повернуто державі понад 35 га земель. Оперативними працівниками прокуратури району підтримано державне обвинувачення у понад 40 кримінальних проваджень. Випадків постановлення судами виправдувальних вироків не було.

Також, у березні 2015 року прокуратурою району до Згурівського районного суду Київської області, окрім іншого, направлено три обвинувальні акти щодо чотирьох осіб, які вчиняли систематичні крадіжки з домоволодінь громадян.

Зокрема, 23 березня прокуратурою району направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно раніше неодноразово судимого місцевого жителя, який вчинив 4 крадіжки з різних домоволодінь у смт. Згурівка. Так, останньому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України, а саме вчиненні таємного викрадення чужого майна (крадіжки), вчиненого повторно, поєднаного з проникненням у житло, інше приміщення. За вчинення вказаного кримінального правопорушення зловмиснику чинним законодавством загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 6 років.

Крім цього, у березні 2015 прокуратурою району до Згурівського районного суду направлено два обвинувальні акти, стосовно трьох осіб, які вчиняли крадіжки у с. Стара Оржиця. За результати судового розгляду двох осіб засуджено до покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.

Також, повідомлено про підозру особі, яка вчинила особливо тяжкий злочин на території Згурівського району. В даному кримінальному провадженні, на даний час, триває досудове розслідування.

Прокуратурою району і в подальшому будуть вживатися заходи щодо притягнення осіб, які вчиняють злочини до передбаченої законом кримінальної відповідальності.

Маріє Юріївно, Ви вже понад 6 років працюєте в нашому селищі, чи встигли його полюбити, якщо так, то за що? Чи не виникало бажання залишитись тут, як то кажуть, "пустити коріння"?

Згурівщина це дивовижний край, в який неможливо не закохатися! У нашому районі мешкають прекрасні люди, вчителі, лікарі, віддані своїй справі керівники підприємств, установ та організацій, талановита молодь, красиві дівчата та юнаки.

Шість років пролетіли як один день. Було різне - багато приємних моментів і спогадів, але є більше – життєвий досвіт, товариші та вірні друзі. За цей час я стала мамою чудової донечки - Варвари, яка дає мені сили для нових звершень.

Я з гордістю можу сказати, що люблю Згурівку і маю бажання залишитися в районі. Єдиною перепоною на даний час, на жаль, залишається житлове питання.

Якою хочете бачити Україну, скажімо, через 5 років?

Перш за все, я хочу бачити свою країну розвиненою могутньою державою, якою будуть керувати небайдужі до свого народу мудрі люди.

Майбутню Україну я бачу вільною демократичною країною, в якій голос кожного її громадянина буде цінуватися найвище за все. На мою думку, таке майбутнє цілком реальне, бо воно знаходиться в наших руках. А ще, слід пам’ятати, що майбутнього не буває без минулого, тому необхідно зберігати звичаї і традиції наших предків.

Дякуємо за бесіду, бажаємо Вам професійного успіху, кар'єрного росту, а також здійснення мрій і планів у особистому житті! Маріє Юріївно, користуючись нагодою, що Ви хочете побажати сучасній молоді?

Молоде покоління відіграє в нашій державі значну роль. Адже саме нинішнім юнакам та дівчатам, жити і творити в Україні для того, щоб вона зайняла гідне місце серед розвинених країн європейських держав і країн світу. Для цього у більшості з них є все: бажання працювати, міцні і ґрунтовні знання, здорова амбітність, прагнення йти вперед і перемагати, навіть у складних життєвих обставинах.

Бути молодим означає бути незалежним, неупередженим, безстрашним, вірити у свої сили і знати, що немає нічого недосяжного. Тому, користуючись нагодою, бажаю нашій молоді творчої енергії, незалежних думок та сил, щоб втілити в життя все до чого прагне їх розум, душа і тіло.

Інтерв'юер: Іван Андрієнко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.