вівторок, 31 березня 2015 р.

На Бориспільщині хочуть почати вирубку дерев у заказнику, який створений для червонокнижних птахів

За інформацією видання "Конфликты и законы", ДП «Бориспільський лісгосп» останніми місяцями активно лобіює питання щодо отримання дозволу на вирубку 4000 дерев у орнітологічному заказнику «Урочище «В’язове». Тема вирубки набула активного розголосу в Інтернеті та суспільного резонансу в районі та області.

Об’єкт природно-заповідного фонду, щодо якого мають наміри лісники - урочище «В’язове», який знаходиться у Бориспільському районі Київської області. Заказник створений на площі 336 га ще 1988 р. для збереження колонії чапель та унікального комплексу заплавного лісу.

На території заказника проведення вирубки суворо заборонено. Екологи звернулись до Департаменту екології та природних ресурсів у Київській області з проханням не погоджувати необґрунтовану вирубку.

Натомість Департамент 5 березня активно залучився до організації лісопатологічного обстеження соснових насаджень, організованого лісгоспом. Комісією, у складі шести лісівників та двох спеціалістів Департаменту, складено акт обстеження, який, звісно, говорить про необхідність проведення санітарних заходів - вирубки дерев у заказнику.

«Натомість, заказник є орнітологічним, тобто створеним для охорони птахів. В Положенні про заказник зазначається, що на його території охороняються птахи, занесені до Червоної книги України. – розповів заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – Ми звернулись до Департаменту з проханням залучити до обстеження орнітологів – фахівців з охорони птахів. Адже лише вони можуть сказати, чи зашкодять заплановані лісниками заходи тим видам птахів, що охороняються у заказнику».

Проте у своєму листі до екологів директор Департаменту В. Циба зазначив, що «залучення фахівців-зоологів та Українського товариства охорони птахів для проведення обстежень на предмет погодження санітарно-оздоровчих заходів не є обов’язковим».

«Таким чином, на думку єдиного природоохоронного органу в Київській області, вирішити долю червонокнижних птахів мають лісопатологи, які навіть не знають, які саме види птахів охороняються у заказнику та не можуть врахувати при плануванні санітарних заходів». – додає Василюк.

Екологи звернулись до Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС з проханням внести зміни до законодавства та передати повноваження погодження санітарних заходів в об’єктах природно-заповідного фонду до Міністерства екології та природних ресурсів України.


За матеріалами видання "Конфликты и законы"

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.