пʼятниця, 13 березня 2015 р.

Субсидії по-новому: пільги можуть отримати 4 мільйони українців

Якщо людина бачить, що сплачує багато за комунальні послуги, то вона має право звернутися по субсидію. У Міністерстві соціальної політики запевняють, що завдяки спрощеному механізму на допомогу від держави можуть розраховувати чотири мільйони громадян. На це в бюджеті закладено рекордні 24 з половиною мільярди гривень, ідеться в сюжеті ТСН.

Як по-новому оформити пільгу, українцям стане відомо з 15 квітня. До цього дня разом із платіжками, має прийти спеціальний папірець із двох частин із заявою охочого оформити субсидію та декларацією про доходи.  Як їх грамотно оформити, буде розтлумачено в додатковій інструкції. Заповнений документ слід передати органам соцзахисту власноруч або  поштою.

Механізм видачі субсидій значно спроститься. Зокрема, скасовується низка обмежень щодо майна. Нехай у людини хоч із десяток квартир та машин, а претендувати на субсидію вона матиме право. Не зупиняє його і той факт, що пільговик щось придбає на кругленьку суму. До того ж претендувати на субсидію зможуть і ті, що орендують житло. Однак, вони повинні мати офіційний договір оренди і кошти вносити не господарю готівкою, а на рахунок.

Якщо родина отримує дохід на рівні прожиткового мінімуму на особу, а це 1176 гривень, то за компослуги сплачуватиме лише 7,5 % від свого доходу. Якщо, наприклад, одинокий пенсіонер із достатком у три тисячі гривень, то він сплачуватиме 25% від свого прибутку.


За громадянами ж залишається єдиний обовязок - по-чесному декларувати свої доходи, бо органи соцзахисту будуть це перевіряти. Якщо людина щось приховала, її змусять повернути виплачену субсидію в подвійному розмірі.

Тож, субсидії по-новому нараховуватимуть із травня, і робитимуть це на рік.

За матеріалами ТСН 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.