середа, 4 березня 2015 р.

В Київській області планується створити 100 молочних кооперативів

При наданні дотації населенню поголів'я великої рогатої худоби в 2012 році збільшилось на 6554 голів, а вже в кінці 2013-2014 роках поголів'я великої рогатої худоби зменшилось на 6110 голів

Проблемні питання стабілізації та розвитку молочного скотарства, було обговорено в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Під час свого виступу директор департаменту агропромислового розвитку  Київської обласної державної адміністрації Олександр Шевченко розповів про розвиток молочного скотарства в Київській області.

Як повідомляє прес-служба Київської ОДА, посадовець висвітлив значні проблеми в розвитку галузі, серед яких, зокрема:
  • цінова політика на молоко;
  • скорочення кормової бази в приміській зоні, випаси розділені та роздані;
  • не рентабельне утримання худоби, а саме: значне підвищення цін послуг на оранку, посіви, збирання та перевезення кормів, ветеринарного обслуговування худоби приватного сектору;
  • не достатньо розвинена інфраструктура сільських територій;
  • відновити щільність поголів’я на 1 га сільськогосподарських угідь та ріллі;
  • відсутність державної підтримки (дотацій).

За інформацією прес-служби, очільник обдасного департаменту АПК відмітив, що при наданні дотації населенню поголів'я великої рогатої худоби в 2012 році збільшилось на 6554 голів, а вже в кінці 2013-2014 роках поголів'я великої рогатої худоби зменшилось на 6110 голів.

«Для стабілізації та нарощування поголів'я великої рогатої худоби та корів необхідно зберегти дотацію на утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби, запровадити дотацію за приріст корів власного відтворення, відновити дотацію за рахунок повернення ПДВ від реалізації готової молочної продукції», — йдеться у повідомленні.

На переконання посадовця, варто переглянути цінову політику на молоко, адже 1 л води дорожче коштує ніж 1 л молока. А також в Київській області планується створити 100 молочних кооперативів від 10 до 20 голів.

У той же час відомо, що відсутність на сьогоднішній день  державної підтримки галузі тваринництва змушує сільгосппідприємства замислитись над доцільністю утримання великої рогатої худоби. Сьогодні навіть 9 тонн надоїв на корову не рятують виробників молока.

Так, днями під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства України відбулась всеукраїнська селекторна нарада з питання поточної ситуації в галузі тваринництва, під час якої було наголошено, що тваринництво в державі знаходиться не в найкращому стані. По всій Україні спостерігається зниження чисельності поголів’я тварин.

Про це повідомляє прес-служба Київської облдержадміністрації на своєму офіційному сайті.

Велику роль у цьому дестабілізованому процесі відіграє економічна ситуація, що спричинила підвищення вартості кормів і ресурсів внаслідок девальвації гривні.

Для розвитку галузі тваринництва в Київській області зроблено чимало в плані модернізації та підвищення якісних показників, зокрема змінено підхід до виробництва молока та  способів утримання та годівлі худоби, інформують в прес-службі.

«Спостерігаючи ріст цін на всі види витрат, а також відсутність державної підтримки галузі тваринництва змушує сільгосппідприємства замислитись над доцільністю утримання великої рогатої худоби. Навіть господарства, у яких продуктивність дійного стада становить понад 9000 кілограмів, на даний час працюють на межі прибутковості», — наголошується у повідомленні.

За матеріалами аграрного інформаційного агентства "Агравері"

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.