четвер, 12 лютого 2015 р.

На Донбасі зупинять вогонь, відведуть зброю і проведуть вибори (ДОКУМЕНТ)

Тристороння контактна група домовилась зупинити вогонь на Донбасі, відвести важке озброєння і почати політичний діалог з "окремими районами".

Про це йдеться в документі, підписаному контактною групою, який оприлюднило "Эхо Москвы".

У документі - 13 пунктів , які повинні врегулювати ситуацію на Донбасі.

За словами Валерія Чалого, у результаті переговорів у Мінську прийнято два документи: "Комплекс заходів з виконання мінських домовленостей" (в рамках Тристоронньоії контактної групи) та Декларація в підтримку цих заходів, схвалена президентами України, Франції, Росії та Канцлером Німеччини.

"Ключові позиції: всеохоплююче припинення вогню з півночі з суботи на неділю; виведення важких озброєнь (артилеристських систем, Ракетних систем зал повного вогню) на безпечні відстані; верифіксація та моніторінг ОБСЄ; звільнення всіх незаконно утримуваних не пізніше ніж на 5-й день після виведення важких озброєнь (тобто не пізніше, ніж на 19-й день після припинення вогню); допуск гуманітарної допомоги та запровадження міжнародного механізму; графік відновлення українського контролю на кордоні з Росією. Ніякої автономії чи федералізації! Тільки децентралізація. Тепер вирушаємо з Президентом до Брюсселя зкоординувати дії з главами держав та урядів країн ЄС", пише  Валерій Чалий на своїй сторінці у Фейсбук.

Понад те, президент Литви Даля Грибаускайте у Брюсселі перед самітом ЄС заявила, що домовленості, досягнуті у Мінську під час зустрічі лідерів країн "нормадської четвірки", є абсолютно слабкими.

"Основна частина рішення – це контроль за кордонами. Її не було погоджено, і не було вирішено",  - відзначила вона.

"Це означає що кордон відкритий для проходу будь-яких військових та будь-якого озброєння",  - зауважила Грибаускайте.

"Це означає, що рішення абсолютно слабке", - наголосила президент Литви.

Крім того, Президент України заявив про домовленість щодо звільнення Надії Савченко. Про це повідомляє Reuters.

За словами Порошенка, українська військовослужбовець Надія Савченко, яка перебуває в московському СІЗО за звинуваченням у причетності до загибелі російських журналістів під Луганськом, буде скоро звільнена.

За словами адвоката Савченко, Миколи Полозова, варіантом може бути амністія, помилування, обмін у форматі "всіх на всіх", передають РИА Новости.

"Я дуже радий, що таку угоду досягнуто. Ми побачимося з нею сьогодні, в крайньому разі завтра і детально це обговоримо", - сказав адвокат.

Нагадаємо, Надія Савченко, яка утримується в Московській в'язниці, голодує 62 день на знак протесту проти дій російської влади

Документ передбачає конкретні заходи для реалізації Мінських домовленостей:

1. Загальне припинення вогню з 00.00 годин 15 лютого.

2. Відведення важкого озброєння на другий день від припинення вогню: українські війська від фактичної лінії, бойовики – від лінії 19 вересня.

3. Моніторинг припинення вогню вестиме ОБСЄ.

4. Діалог про вибори на захоплених територіях, межі яких у "лінії 19 вересня" мають бути зафіксовані постановою Верховної Ради.

5. Амністія для учасників подій, "що мали місце в Донецькій та Луганській областях".

6. Обмін полоненими "всіх на всіх".

7. Допуск гуманітарки.

8. Відновлення соціально-економічних зв'язків, відновлення соцвиплат.

9. Відновлення повного контролю над кордоном з боку Києва, яке має початись "в перший день після  місцевих виборів і завершитись після загального політичного урегулювання" (вибори і конституційна реформа) але до кінця 2015 року.

10. Виведення усіх іноземних військових формувань та найманців під контролем ОБСЄ.

11. Конституційна реформа "зі вступом у силу нової конституції, яка передбачатиме в якості ключового елемента децентралізацію" та затвердження "особливого статусу окремих районів Донецької і Луганської областей".

12. Питання виборів мають узгоджувати з "представниками окремих районів".

Цей комплекс заходів підтримали учасники переговорів у "нормандському форматі" – президенти України, Російської Федерації, Франції, канцлер Німеччини.

Декларація лідерів РФ, України, Німеччини й Франції у Мінську, 12 лютого 2015 року. 
З Twitter Alec Luhn


За матеріалами Української правди

1 коментар:

  1. Усім привіт!!! Хочу висловити свою думку про ці домовленності. Я особисто в усі ці слова.підписання невірю. я вважаю кацапу повірити.краще ногою в дєрмо влізти.. Як можна вірити націі вбивць??? Хочеться вірити проте здоровий глузд бере гору...

    ВідповістиВидалити

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.