вівторок, 3 лютого 2015 р.

Про сплату акцизного податку з роздрібного продажу

Відомо, що з 1 січня 2015 року набули чинності зміни до Податкового Кодексу України. Вбачаємо необхідність у висвітленні основних нововведень податкового законодавства на сторінках Згурівської Правди. Сьогодні поговоримо про акцизний податок.

Головне управління ДФС у Київській області повідомляє, що з 1 січня 2015 року запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти та інше паливо) та скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.

Платниками цього податку є суб'єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб'єктах господарювання громадського харчування такі підакцизні товари: пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, а також нафтопродукти, насамперед бензин та дизельне пальне, паливо моторне альтернативне, біодизель, скраплений газ тощо.

Такі суб'єкти підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами за місцезнаходженням пункту продажу підакцизних зазначених товарів. Реєстрація контролюючими органами таких платників, як платників акцизного податку здійснюється автоматично при поданні ними декларації з акцизного податку до контролюючих органів, які обслуговують адміністративно-територіальні одиниці, на яких розташовано пункти продажу підакцизних товарів.

Декларації з акцизного податку подаються до контролюючих органів, які обслуговують адміністративно-територіальні одиниці, на яких розташовано пункти продажу підакцизних товарів. Тобто кількість таких декларацій за звітний період має відповідати кількості адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовано пункти продажу підакцизних товарів.

Перше подання декларації за січень 2015 року здійснюється платниками акцизного податку не пізніше 20 лютого 2015 року. Перша сплата задекларованих сум податку з роздрібного продажу підакцизних товарів за січень 2015 року здійснюється платниками акцизного податку не пізніше 2 березня 2015 року.

З 01.01.2015 року незалежно від наявності прийнятих сільськими, селищними або міськими радами рішень акцизний податок сплачується за ставкою - 5 відсотків, оскільки Податковим кодексом України передбачено єдину ставку 5 відсотків.

За матеріалами Головного управління ДФС у Київській області

1 коментар:

  1. Хто не вживає вище перераховану отруту, тому ці нововведення не цікаві. А от решті доведеться рокошелюватися тепер побільше=)

    ВідповістиВидалити

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.