понеділок, 2 лютого 2015 р.

У Згурівці провели семінар для безробітних старше 45 років

29 січня 2015 року в малій залі Згурівської райдержадміністрації Згурівським районним ценром зайнятості за участю начальника управління Пенсійного фонду України у Згурівському районі, був проведений профінформаційний семінар для безробітних осіб селища Згурівка та Згурівського району старших від 45 років.

Захід відбувся в рамках впровадження активної співпраці з соціальними партнерами, повідомляється на сайті Згурівської РДА.

Семінар відвідали 24 особи, які зареєстровані у районному центрі зайнятості віком понад 45 років.

Обговорювалися проблемні питання:
  • особливості зайнятості осіб старше за 45 років;
  • вихід на пенсію за віком у солідарній системі.

Директор Згурівського районного центру зайнятості Хоменко Валентина Григорівна надала інформацію щодо ситуації на ринку праці району про негативні процеси, що відбуваються в економіці та дзеркальному їх відображенню на ринку праці. Детально зупинилась на заходах, що проводить служба зайнятості з метою регулювання та стабілізації цих процесів. Йшлося й про організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру, що дають можливість підвищити мотивацію до праці, відчувати себе потрібними іншим. Також було наголошено на тому, що не менш важливим є питання розвитку малого бізнесу, підприємницької ініціативи, що дає можливість створити нові робочі місця, розвинути інфраструктуру району та ін.

Начальник управління Пенсійного фонду України у Згурівському районі Ніна Іванівна Медуниця повідомила про можливість  добровільної  участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, надала роз’яснення про залежність страхового стажу від сплачених внесків, залежність майбутніх пенсій від отримуваної заробітної плати та страхового стажу, відповіла на всі поставлені запитання.

Окрему увагу було приділено питанню офіційного працевлаштування та сплати внесків до Пенсійного фонду України для майбутньої пенсії.

Слухачам семінару також було цікаво послухати про електронну послугу Веб порталу - офіційного інформаційного порталу Пенсійного фонду України, про його користь та переваги використання.

Ніна Іванівна надала роз’яснення щодо умов набуття права на пенсію за віком, призначення, перерахунку та методики обчислення пенсій, порядку підтвердження страхового стажу та особливостей зарахування до страхового стажу періодів навчання та догляду за дітьми до та після 01.01.2004 року, переліку документів необхідних для призначення пенсії та термінів їх подання.

Учасники семінару активно спілкувалися, задавали питання, які їх цікавлять. Найбільше безробітні цікавилися питаннями щодо пенсійного забезпечення та підтвердження трудового стажу, оскільки його наявність суттєво впливає на право непрацездатних громадян на пенсійне забезпечення та розмір майбутньої пенсії.

За матеріалами сайту Згурівської РДА

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.