четвер, 8 січня 2015 р.

На Київщині - чума свиней

Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи при дослідженні 98 голів диких кабанів, відстріляних на території Київської області, виявив у деяких особин класичну чуму свиней.

Згідно з повідомленням Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України, заражені тварини виявлені в Бородянському районі.

8 січня відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бородянській райдержадміністрації. На ньому затверджено заходи відповідно до вимог "Інструкції про заходи з профілактики та ліквідації класичної чуми свиней".

"Ситуація перебуває під кваліфікованим контролем головного управління ветеринарної медицини в Київській області та Держветфітослужби України", - наголошується у повідомленні.

Відомо, що раніше в Сумській та Чернігівській областях ввели карантин через африканську чуму свиней.

До вірусу класичної чуми свиней чутливі домашні і дикі свині різного віку. З лабораторних тварин виявлено розмноження вірусу у кроликів.

У разі встановлення карантину в регіоні, де виявлено класичну чуму свиней, на господарство накладають карантин, за умовами якого забороняються ввезення і вивіз свиней, їх забій без дозволу ветеринарного фахівця, торгівля свиньми. Всіх клінічно хворих та підозрілих на захворювання тварин негайно виділяють для забою.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.