вівторок, 25 листопада 2014 р.

У Войківському НВК поминали жертв Голодомору та Героїв Небесної Сотні

Кінець листопада щороку нагадує нам, українцям, що історія наша складна і драматична. Адже в цей час ми поминаємо невинно убієнних під час Голодного мору наших предків. А віднині – молимося і за вічний спокій Небесних Сотень.

Без зайвого пафосу та сентиментальної риторики у Войківському НВК проходили заходи з відзначення першої річниці Революції Гідності і Свободи. 21 листопада о 9.00 учні та вчителі вишикувались біля стіни Скорботи, яка з’явилась цього року у нашій школі. Вишиванки, українська символіка і свічки… Лейтмотивом цього Уроку Пам’яті стали слова єдності «Я єсть народ, якого Правди сила ніким звойована ще не була». Особливо вражало, якими дорослими, серйозними і схвильованими були наші учні цього дня: і під час уроку, і під час перегляду відеофільму «Небесна Сотня», і виготовляючи газету-естафету «Рука єдності», епіграфом до якої було обрано дуже актуальні для нашої держави слова: «Боже, Україну збережи, Господи, помилуй нас».

Протягом цього дня учні провели і ярмарку-продаж солодощів, які приготували разом зі своїми батьками. Кошти, виручені під час продажу, були передані сім’ям дітей із Луганської та Донецької областей. Цим самим наші учні продемонстрували свою єдність з дітьми, на долю яких випала війна. Сьогодні у нас навчається семеро і відвідує дошкільні групи троє дітей із сімей, переселених із зони АТО. І вчителі школи вирішили порадувати цих дітей солодощами, які придбали у своїх же вихованців.

Не можу в цій короткій замітці висловити ті почуття, які ми, і дорослі, і діти відчули того дня: це щем утрати, гордість і дух єдності. Але особисто мене найбільше вразили зміни, які відбулися з дітьми зі Сходу за три неповних місяці навчання у нашій школі. Вони не тільки чи не вперше заговорили національною мовою – вони натхненно вигукували разом з усіма «Слава Україні!» і « Героям Слава!», співали Гімн України і виглядали тривожно-схвильованими, коли звучали пройняті болем слова тужливої «Пливе кача».
Виявляється, не так багато треба зробити дорослим, аби діти були єдині-просто говорити їм правду.

Значно складніше з об’єднанням держави. Напевно, нам судилося пережити ці неймовірно важкі випробування, аби після них ми стали єдиною могутньою європейською нацією. Вірю, що так і буде. Інакше ми, вчителі, не зможемо розповідати своїм вихованцям, що українські хлопці життя свої поклали даремно. Бо це тоді зробиться нашою національною провиною перед рідною землею, світлою пам’яттю українських героїв та долею тих, кого ми сьогодні навчаєм.

Гідність і свободу не тільки виборюють – їх треба виховувати!

Валентина Окопна, директор Войківського НВК

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.