вівторок, 25 листопада 2014 р.

У Згурівці відбувся вечір-реквієм патріотичної пісні

Листопад – місяць насичений багатьма трагічними подіями в історії України. Однією з них є найстрашніша трагедія української нації та найбільш жахливий злочин в історії людстава – Голодомор 1932-33 рр. Тож у цей день Згурівчани зібралися разом, аби вшанувати всіх тих, хто безвинно загинув у ті часи.

Після перегляду кінострічки українського режисера Олеся Янчука "Голод-33" та традиційного мітингу в центрі селища вдень, відбувся небачений захід для згурівської землі – вечір-реквієм, присвячений жертвам Голодомору 1932-33 рр. та Героям, які загинули за Україну.

Захід відбувся о 19:00 в залі Згурівського НВК Гімназії. Вшанувати Героїв прийшла дійсно велика кількість небайдужих та свідомих згурівчан-патріотів своєї Батьківщини.

Ведучим заходу та безпосередньо його організатором був голова районної ради Євген Чубук. Впродовж вечора він спілкувався з публікою та знаходив влучні слова для того, щоб представити кожен наступний номер заходу, розказати цікаві факти про кожну пісню.

Зі сцени лунали патріотичні, повстанські, народні, лемківські, сучасні, стрілецькі пісні, більшість яких слухати без сліз було просто неможливо. Живий звук та незвичний формат заходу неабияк підсилював враження. Також було встановлено пректорну дошку, на якій глядачі спостерігали відеосупровід кожного номеру.

Вечір пам'яті розпочався із вшанування жертв Голодомору піснею "Свіча", яку проникливо, аж до сліз виконала солістка Згурівського РБК Юлія Савоскула. Наступним на сцену вийшов Народний хор "Джерело", який спочатку виконав Гімн України, а потім відомі пісні "Чуєш, брате мій" та "Гей, соколи!". Під час виконання Славня України кожен із присутніх, тримаючи руку на серці, завзято підспівував, додававши впевненості учасникам, які стояли на сцені.

Вокальний чоловічий ансамбль РБК чудово виконав старовинну стрілецьку пісню "Повіяв вітер степовий".

Також не залишила байдужим нікого власна пісня Олега Зозулі "Двадцять років", яку згурівський поет та композитор, полковник у відставці виконав за допомогою інструментального супроводу ансамблю Згурівського РБК "Лінія вогню". Пісня, яка була покладена на відомий однойменний вірш згурівського воїна-інтернаціоналіста зачепила за живе кожного з присутніх. Під кінець пісні соліст запалив свічку та ще раз помолився за усіх тих, хто не дожив до цього часу, поклавши свою голову за Україну у війні проти російсько-терористичних військ на Донбасі.

У виконанні вчителя Згурівської музичної школи Сергія Стукало та його учня Сергія Скринника прозвучала чудова старовинна козацька музика - твір з анонімного манускрипту 17 століття.

Неочікуваним номером заходу був виступ дуету голови Згурівської райдержадміністрації Степана Кузьмича та голови районної ради Євгена Чубука, які виконали відому повстанську пісню "Там під Львівським замком". Солісти вийшли зі сцени задоволеними, а публіка, не приховуючи свої враження, була в захваті. Музичний супровід пісні забезпечували музиканти РБК: Юрій Горбач, Олександр Мандрика, Олександр Зіборов та Сергій Скринник.

Вокальний ансамбль РБК виконав виконав відому пісню "Червона калинонька" про етнонаціональний символ України - калину, що уособлює красу, кохання, материнство, кров, безсмертність роду, вогонь, національне відродження, жіночість, життя, любов до Батьківщини.

Степан Кузьмич вдруге вийшов на сцену та сольно під живу музику згурівських талановитих музикантів РБК виконав ще одну повстанську пісню - "Вітер колише зелену траву", коріння якої сягає Холодного Яру.

Іван Андрієнко під музичний супровід Сергія Стукало майстерно виконав сучасну патріотичну пісню "Україна" у стилі рок-бард. Пісня не так давно була написана студентом інституту історичної освіти НПУ ім. М.П. Драгоманова - Олександром Сироїдом, автором гімну цього вишу.

Окремим пластом заходу йшли лемківські пісні, яких всього у вечір скорботи прозвучало три. Одну з них - "Кедь ми прийшла карта" під акомпанемент Юрія Горбача вміло заспівав Євген Волочнюк.

Наступну лемкіську пісню, про сусну долю цієї етонографічної групи українців виконав гурт "Пін-код". Новооржицький гурт також прекрасно заспівав відому пісню О. Пономарьова "Сам собі країна", додавши гостям позитиву, патріотизму та віри у світле майбутнє.

З вуст Аліси Сови та під інструментальний супровід соліста гурту "Демерджі" Влада Коваля прозвучала ще одна лемківська пісня "Пливе кача", яка стала відомою після її виконання всесвітньо відомою вокальною формацією "Піккардійська Терція" та розстрілу Небесної Сотні у лютому цього року. Зал слухав стоячи та вмиваючись сльозами, згадуючи ті криваві події на Майдані, які відбувалися зовсім недавно.

Відомий згурівський гурт "Демерджі" подарував гостям заходу чудову пісню Олександра Пономарьова "Заспіваймо пісню за Україну" та відому повстанську пісню "Лента за лентою". Винагородою за бездоганне виконання обох композицій були гучні та тривалі оплески залу.

Євген Чубук разом музикантами "Демерджі" та сопілкарем Серієм Скринником заспівали "Грай" Ляпіса Трубецкого на підтримку білорусів у визвольній боротьбі.

Ізюминкою вечора став "Марш Згурівської сотні", слова та музику якого у цьому році написав згурівчанин Олег Зозуля. Автор спільно із вокальним ансамблем "Лінія вогню" виконав вже відому згурівчанам композицію. Відеоряд під цю пісню показував фото згурівчан, які боролися на Майдані, земляків, які воюють в зоні АТО та патріотичну згурівську молодь, яка в майбутньому буде розбудовувати Згурівщину та Україну.

Народний хор "Джерело" достойно завершив вечір пам'ятаті та скорботи. Відомий на всю Київщину хор, керівником якого є Володимир Кутєпов, виконав пісню "Земле моя" та українську народну пісню літературного походження "Реве та стогне Дніпр широкий".

Всі дві з половиною години заходу у залі панував патріотичний настрій та родинна атмосфера, в якій дійсно приємно й легко було знаходитися. Вечір-реквієм сподобався всім без виключення. Глядачі виходили із залу в піднесеному настрої та із незабутніми враженнями. Організатори пообіцяли, що це був не останній подібний захід, а деякі села району вже захотіли організувати такий "емоційний вибух" у своїх громадах.

Фото Аліма Кващука

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.