вівторок, 25 листопада 2014 р.

У Згурівці відбувся ряд заходів до Дня пам'яті жертв Голодомору

22 листопада у Згурівці відбувся цілий ряд заходів приурочених до однієї з найтрагічніших подій в історії нашого багатостраждального народу  – День пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій в Україні.

День скорботи розпочався з перегляду фільму видатного українського режисера Олеся Янчука «Голод-33», за повістю «Жовтий князь» Василя Барки. Глядацька аудиторія, серед якої було чимало учнівської та студентської молоді, затамувавши подих, переглядала історичні події 1932-33 років, коли злочини сталінсько-більшовицького режиму проти українського селянства привели до трагедії – тотального голоду в Україні.

Пізніше, в той же день скорботною ходою центральною вулицею Згурівки до пам’ятника жертвам Голодомору та політичних репресій, пройшли очільники району та селища, священнослужителі, трудові колективи, школярі, молодь, гості  та всі небайдужі жителі Згурівщини, де  відбувся мітинг з нагоди 81 роковин Голодомору в Україні 1932- 1933 років.

У виступах звучали цифри та факти підтвердження страшних  наслідків голодомору 32-33 років – масштабної трагедії Українського народу. Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять про загиблих від голоду, поклали квіти до пам’ятних місць та запалили свічки пам’яті.

Про жахливий час голодомору, коли людина ламалася фізично і психологічно, доходила до останньої межі існування і втрачала людську подобу, про те як жилося людям насправді у ті часи розповіла у своєму виступі очевидець подій згурівчанка Варвара Пилипівна Лишко.

Панахиду за померлими жертвами Голодомору провів настоятель Згурівського Спасо-Преображенського храму УПЦ КП отець Олег.

По завершенню заходу школярі навчальних закладів Згурівки та небайдужі земляки запалили Свічки памяті у формі хреста на знак вшанування померлих від Голодного мору 1932-1933 років. До флешмобу приєднались всі присутні. Вогник свічки в цей день символізує душі померлих, котрі жорстокими  стражданнями пішли із життя.

Увечері громадськість Згурівки та району зібралася на  вечір-реквієм патріотичної  пісні, присвячений  жертвам Голодомору та всім, хто загинув за Україну. Про цей неординарний для району захід читайте окремо в наступному матеріалі.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.