четвер, 27 листопада 2014 р.

Патріотична мистецька акція у Згурівці

Олег Зозуля, полковник у відставці, поет і композитор
Фото: Алім Кващук
Так сталося, що можливо, я був одним з перших, з ким поділився своїми враженнями голова районної ради Євген Чубук, побувавши на тематичному вечорі у Києво-Могилянському Братстві, де виконувалися повстанські пісні, в тому числі і добре відомим у Згурівці та Україні гуртом "ТаРута".

Я відчув, що Євген Олександрович “заразився” почутим на тому вечорі у Києві, і вже пізніше, прийшло розуміння джерела цього молодечого запалу, який можливо і становить “секрет” українського національного патріотизму, який, не враховують ті, хто хоче примусити гордий самобутній народ України ходити в ярмі.

Отже, як і багатьом попереднім поколінням молодих українців, Євгену Олександровичу в серце потрапила іскра від того естетичного інтелектуального мистецького вогню, який дарований був українцям Богом і завжди кликав їх на боротьбу за своє щастя і незалежність, реалізуючи найцінніші якості безмежної слов’янської душі аж до самопожертви задля перемоги! Подвиг Героїв Небесної Сотні, як і вся Революція Гідності, є тому яскравим підтвердженням!

Безапеляційність особистих переконань Євгена Олександровича в необхідності проведення такого заходу, як вечір патріотичної пісні в Згурівці, в наступному, були підтримані головою райдержадміністрації Степаном Кузьмичем, людиною виключних творчих здібностей, а його успадковані вокальні дані односельці змогли оцінити на вечорі-реквіємі. Степан Степанович, ще від дідів і батьків знає багато народних, повстанських та стрілецьких пісень, і згодом став не тільки помічником, а ще одним лідером-провідником в підготовці вечора.

Під час служби в армії я зустрічав сотні начальників, серед них були самородки, природжені управлінці, а під час репетицій в ході підготовки до вечора, спіймав себе на думці, що Степан Степанович володіє такою харизмою, що з ним не те що співати, саме з такими, на мій погляд, керівниками можна перебороти всі труднощі і побудувати ту Україну, про яку мріє її народ.

До остаточного складу робочої групи по підготовці вечора ввійшли завідувач сектором культури Павло Стукало, директор РБК Анатолій Бабошкін, один з художніх керівників РБК Юрій Горбач та автор цієї статті.

До програми вечора-реквієму були включені твори, присвячені пам’яті жертв Голодомору, старовинні стрілецькі пісні, сучасні патріотичні пісні, повстанські, народні та авторські твори земляків. Окремим блоком до програми ввійшли пісні українських лемків. Культура цієї етнічної групи українців тільки зараз відкривається для молодого покоління згурівчан. Саме з метою просвіти молоді, пісні лемків були виконані учасниками концертної програми в оригінальному звучанні, що внесло особливий народний колорит у вечір-реквієм.

Новим, у проведенні мистецьких заходів у Згурівці, модератором вечора Євгеном Чубуком було створення та демонстрації відеосупроводу відповідної тематики основних творів, які виконувались на вечорі.

Дуже нелегко було в період підготовки вечора-реквієму працівникам РБК та учасникам художньої самодіяльності Згурівщини. Практично, довелося складати іспит на витривалість! В цей же період, на початку і в середині листопада (нагадаю, вечір-реквієм відбувся 22 листопада в приміщенні НВК гімназія), творчими силами району було забезпечено проведення заходів (концертів) по святкуванню Дня працівників соціальної сфери (2 листопада), Дня працівників культури і майстрів народної творчості району (7 листопада) та Дня працівників сільського господарства району (14 листопада)! Всі заходи відбулися на високому художньому рівні, але таких яскравих виступів, які були продемонстровані унікальними виконавцями та колективами на вечорі-реквіємі, дійсно згурівська громада ще не бачила і не чула!

Не буду витрачати багато часу на опис самого вечора, його бачили велика кількість згурівчан, зал не зміг вмістити всіх бажаючих! Хто не був, може переглянути фото і відео з вечора-реквієму на сайті та в групах Згурівської Правди в соціальних мережах.

Скажу тільки, про свої особисті почуття від побаченого і почутого на вечорі.

Євген Олександрович блискуче справився з амплуа ведучого, при тому, що кожному виступу передувала коротенька довідка із історії України та про виконавців творів.

Степан Степанович своїм виконанням наповнив вечір непідробною споконвічною українською тугою.

Народний хор «Джерело» (художній керівник Володимир Кутєпов), як і на всіх попередніх заходах, став, вчергове, окрасою вечора. Користуючись нагодою, скажу, що якось так сталось, що останні півроку знімаю на відео виступи мого улюбленого колективу, в якому співають мої друзі, і викладаю в Інтернеті. Констатую, що виконавській майстерності нашого хору дивуються і рукоплескають в етері земляки в усіх куточках України і в багатьох країнах світу Америці, Англії, Португалії, Італії, Іспанії, Чехії!

Юлія Савоскула блискуче, проникло виконала, як тільки вона може, унікальним по силі і тембру голосом пісню “Свіча” присвячену жертвам Голодомору.

Приємно вразив абсолютно професійним виконанням вокальний ансамбль у складі: Павла Стукала, Олександра Зіборова, Олександра Мандрики і Анатолія Бабошкіна.

Сподіваюсь, сподобались слухачам мої пісні, "Двадцять років", присвячена героям АТО та “Марш Згурівської сотні”. Користуючись можливістю, вдячний моїм однодумцям, новоствореному гурту “Лінія вогню” у складі: Юрій Горбач – гітара, бас-гітара, вокал; Олександр Мандрика - баян, вокал; Олександр Зіборов – ударні, вокал; Сергій Стукало – гітара, сопілка, вокал, які допомогли "почути" мої пісні.

Вокальний ансамбль РБК у складі: Ірина Льодін, Надія Андрієнко, Надія Горошко, Тамара Цатурян, Сергій Стукало, Юрій Горбач, Євген Волочнюк, Ігор Погребний, Олександр Мандрика, просто “напоїв” аудиторію українською мелодикою! Цей колектив можна слухати безкінечно!

Євген Волочнюк заспівав лемківську пісню “Кедь ми прийшла карта” так, що лемки могли б його порахувати за свого земляка! Іван Андрієнко під музичний супровід Сергія Стукала виконав одну з найкращих пісень, які звучали на вечорі “Україна”, написану п’ять років тому студентом інституту історичної освіти НПУ ім. М.П. Драгоманова Олександром Сироїдом.

Аліса Сова вперше заспівала наживо теж лемківську пісню “Пливе кача”. Її виконання просто пронизало серце всіх присутніх трагедією не тільки лемків, а і горем втрати всіх, хто поклав свої життя за Україну!

Дуже сподобався виступ Сергія Стукала і Сергія Скринника, які виконали музичний твір у стилі автентичної козацької музики - твору з анонімного манускрипту 17 ст.

Рок-гурти “DEMERDZHI” із Згурівки та “Пін-код” із Нової Оржиці максимально наблизили захід до молоді, до якої і був спрямований головний меседж цього вечора!

Щира подяка всім, хто створив цей вечір та нових творчих успіхів!

Врешті, спільними зусиллями творчих і натхненних земляків (і тих, хто був на сцені, і тих, хто слухав виступи), в той вечір 22 листопада, в результаті колективного переживання, був народжений новий формат художнього і громадянського спілкування!

Сподіваюсь, що цей культурний шок, який навзаєм отримали і організатори заходу, і слухачі, буде початком нового просвітницького пласту і культурним брендом поведінки патріотичних сил Згурівщини ще на довгі роки! Тому, що нам в Європу!

Олег Зозуля, полковник у відставці, поет і композитор.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.