середа, 26 листопада 2014 р.

У Лизогубовослобідському НВК вшанували жертв Голодомору

Голодомор 1932–1933 років в Україні – одна з найжахливіших національних трагедій та наймасштабніших гуманітарних катастроф в історії людства.

Правда про Голодомор тривалий час була під забороною розголошення.

На шпальтах радянських газет 1930-х рр. бачимо усміхнених та щасливих селян. Але чому радянська влада у 1934 р. почала повсюдно вилучати Книги реєстрації смертей за 1933, а по деяких сільрадах й за попередній рік? Чи не тому, що у відповідній графі причиною смерті записано голод?

Чому дані всесоюзного перепису населення 1937 р. на довгі роки було засекречено, а більшість реєстраторів – репресовано? Чи не тому, що здобуті дані свідчили про зменшення кількості населення України на кілька мільйонів осіб? Звісно, дана інформація могла б зіпсувати міжнародний імідж країни Рад. Незважаючи на протидію радянської влади, світ дізнався про реальне становище в Україні.

Про ці події ще раз згадали 21 листопада під час лінійки-реквієму за жертвами голодомору в Лизогубовослобідському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок». Звучали факти, спогади очевидців трагедії, особливо змусила всіх присутніх замислитися літературна композиція «Голодомор» за однойменним твором заслуженого діяча мистецтв України Ніни Виноградської. Після лінійки учні 9-11 класів разом із учителями, представниками сільської громади вшанували односельців-жертв Голодомору на місці пам’ятного знака, запаливши свічки.

Історична правда про заподіяний сталінським тоталітарним режимом злочин поступово повертається із забуття, сприяючи тим самим відродженню генетичної пам’яті української нації. Водночас українська трагедія має стати пересторогою іншим країнам і народам, які не бажають повторення подібного на своїй території.

Нагадуємо, що 22 листопада у Згурівці, в День пам'яті жертв Голодомору відбувся цілий комплекс заходів поминальних заходів за жертвами найстрашнішого злочину проти людства. День скорботи розпочався з перегляду фільму видатного українського режисера Олеся Янчука "Голод-33", за повістю "Жовтий князь" Василя Барки. Кінопоказ проводився в "Телепузії".

Пізніше, в той же день скорботною ходою центральною вулицею Згурівки до пам’ятника жертвам Голодомору та політичних репресій, пройшли очільники району та селища, священнослужителі, трудові колективи, школярі, молодь, гості та всі небайдужі жителі Згурівщини, де відбувся мітинг з нагоди 81 роковин Голодомору в Україні 1932-33 років.

Увечері громадськість Згурівки та району зібралася на  вечір-реквієм патріотичної пісні, присвячений жертвам Голодомору та всім, хто загинув за Україну. Про цей неординарний для району захід можна прочитати тут.

За матеріалами газети "Панорама".Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.