понеділок, 3 листопада 2014 р.

Бажання Кабміну зменшити споживання газу занепокоїло "Київоблгаз"

Бажання кабміну скоротити споживання природного газу в 1,5-2 рази викликало занепокоєння в ПАТ "Київоблгаз". У своєму прес-релізі, компанія-постачальник голубого палива в Київській області повідомляє, що її трудовий колектив підтримав відкрите звернення керівників газорозподільних підприємств та профспілки працівників газових господарств до Уряду України. У ньому йдеться про ризики та негативні наслідки, які виникають після введення нових норм споживання газу.

Так, газопостачальні та газорозподільчі підприємства відреагували на постанову Кабінету Міністрів України №409.

У повідомленні ПАТ "Київоблгаз" говориться, що нові нормативи не тільки не зекономлять природний газ та збільшать витрати пільговикам та субсидіантам, але й створять загрозу стабільному функціонуванню газорозподільного підприємства.

Підприємство стверджує, що такі зміни законодавства не зменшать об’єм споживання природного газу, оскільки клієнти без лічильників, незацікавлені в економії, продовжать безконтрольно його використовувати. За попередніми підрахунками в результаті зменшення норм річна оплата різниці у 18 мільйонів куб. м газу ляже на плечі  ПАТ "Київоблгаз". А це додаткові витрати у розмірі понад 112 мільйонів гривень.  До того ж зменшення розміру компенсацій малозабезпеченим неминуче призведе до зростання заборгованості за газ, яка й без того до початку опалювального сезону становила понад 200 мільйонів гривень.

"ПАТ "Київоблгаз" є одним з найбільших роботодавців області, тут працює близько 5 тисяч працівників. І сьогодні вони занепокоєні тим, що додаткові фінансові затрати підприємства можуть відобразитись на виплаті заробітної плати та спричинити скорочення", говориться в повідомленні.

Нагадаємо, нещодавно 32 газорозподільні компанії та профспілка працівників газових господарств України надіслали Уряду відкрите звернення, в якому закликали до конструктивного діалогу для найшвидшого вирішення питання стосовно норм споживання природного газу.

Про постанову. 1 жовтня 2014 року, набрала чинності прийнята з метою підтримки малозабезпечених верств населення постанова Кабінету Міністрів від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування». Згідно з документом, змінюється порядок призначення житлових субсидій, вводяться нові терміни: соціальна норма житла та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, на які держава буде надавати пільги, субсидії і компенсації.

Соціальна норма житла (в порівнянні з нормами, на які надавалися субсидії раніше) збільшена і стає більш вигідною для більшості одержувачів субсидій, запевняють в уряді. А соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами розраховані на основі аналізу фактичних обсягів споживання природного газу, води та електроенергії, що дозволить державі забезпечувати соціальну підтримку на оплату реальних обсягів споживання цих послуг.

Крім цього, змінюється принцип розрахунку обов'язкового відсотка платежу сім'ї за ЖК-послуги при призначенні житлових субсидій. Відтепер він буде залежати виключно від доходів сім'ї. Як розповіли експерти Мінсоцполітики, якщо раніше сім'ї, яким призначена житлова субсидія, платили за житлово-комунальні послуги в межах норм володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування комунальними послугами 15% середньомісячного сукупного доходу, а сім'ї з непрацездатних громадян - 10%, з 1 жовтня визначення обов'язкового відсотка платежу сім'ї за житлово-комунальні послуги буде здійснюватися для кожної сім'ї індивідуально.

Встановлено нові нормативи на споживання громадянами природного газу, які розраховані, виходячи з обсягів природного газу за минулий опалювальний період саме отримувачами житлових субсидій. Разом з тим, у зв'язку з тим, що більшість населення не має фактично приладів обліку споживання природного газу, що використовується для приготування їжі та підігріву води, було переглянуте за фактом норми споживання природного газу, які використовуються для цих потреб.

Також встановлені соціальні нормативи централізованого водопостачання. Якщо раніше відповідні нормативи затверджувалися органами місцевого самоврядування, а громадяни, відповідно, платили за цими нормативами і на них же надавалися житлові субсидії, то з 1 жовтня встановлюються єдині соціальні нормативи по всій Україні.

Збільшені і соціальні нормативи на користування електричною енергією. З часу, коли вони були затверджені останній раз (1995 рік), споживання електроенергії населенням зросла як за рахунок появи більшої кількості потужних приладів, так і за рахунок переходу від споживання газу до споживання електричної енергії. Крім того, запроваджено нову категорію споживачів, у яких відсутнє централізоване водопостачання, і вони використовують електричні водонагрівачі (раніше такої норми не було).

Порядок звернення за житловою субсидією передбачає необхідність подання відповідної заяви до органу праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання. До 1 жовтня право на отримання субсидії мали громадяни, які є власниками житлового приміщення, і які оплачували житлово-комунальні послуги. Тепер за субсидією може звернутися будь-яка особа, що зареєстрована в житловому приміщенні, і на якого відкрито особові рахунки.

При цьому необхідно надати довідку про доходи осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, а також заповнити бланки заяви та декларації про доходи і майновий стан. Пенсіонери повинні заповнити лише заяву та декларацію. Інші документи, необхідні для надання субсидії, збираються безпосередньо спеціалістами управління. Документи не обов'язково подавати особисто - є можливість звернутися через поштовий зв'язок.

Право на субсидію мають громадяни, які оплачують комунальні послуги більше, ніж визначений Кабінетом Міністрів обов'язковий розмір платежу.

Для розрахунку обов'язкового відсотка платежу необхідно:
  • визначити середньомісячний дохід сім'ї на одну особу за попередні 6 місяців (сукупний дохід домогосподарства за попередні 6 місяців поділити на кількість осіб, які входять до домогосподарства і на 6 місяців);
  • розрахувати обов'язковий відсоток платежу за встановленою формулою (середньомісячний дохід на одну особу за попередні 6 місяців ділиться на прожитковий мінімум на одну особу (у 2014 році - 1176 грн.) і на базовий коефіцієнт 2, після чого множиться на базовий коефіцієнт 15%).
Субсидія призначатиметься на основі соціальних нормативів споживання ЖК-послуг, перерахунку розміру призначеної субсидії з фактичними обсягами споживання послуг не буде. При цьому сума субсидії, яку органами соцзахисту населення перераховано на рахунки виконавців або виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів, і яка не використана сім'єю внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем або виробником як оплата обов'язкової частки платежу сім'ї на наступний розрахунковий період.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.