середа, 10 вересня 2014 р.

Тягнибок та Швайка на Яготинщині обговорювали енергетичну незалежність України

9 вересня на базі Панфильської дослідної станції Інституту землеробства НААН України (с. Панфили, що в Яготинському районі) відбулася Всеукраїнська нарада «Енергополе – майбутнє України», яку провів Міністр агарної політики та продовольства Ігор Швайка.

У заході взяли участь науковці, керівники сільськогосподарських та фермерських господарств, зацікавлених організацій, директори Департаментів агропромислового розвитку облдержадміністрацій. На захід прибув також лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

Після наради частина учасників та журналісти поїхали в Лизогубову Слободу Згурівського району на презентацію сучасної сушки зерна, що знаходиться на території ТОВ "Аррата". Підприємство віднедавна активно використовує біопаливо - відходи від сільського господарства для власних потреб, не спалюючи дорогий російський газ та економлячи на цьому значні кошти. Так, за словами керівника підприємства Григоря Гавриленка, на місяць сушка використовувала газу на суму близько одного мільйона гривень.

Разом із міністром аграрної політики та продовольства України Ігорем Швайкою та головним "свободівцем" учасники наради обговорили питання енергетичної незалежності нашої країни через використання альтернативних джерел енергії, а саме, нетрадиційних кормових і енергетичних культур, деревних порід, різновидностей енергетичної верби і т.д.

"Росія завжди намагалася поставити український народ у залежність, у тому числі й енергетичну. Наша держава в умовах фактичної війни з Росією нарешті має змогу вийти з-під кремлівського гніту", – заявив Олег Тягнибок під час відкриття наради.

Міністр АПК Ігор Швайка підтверджує: на Київщині вже вирощують так звані енергетичні рослині – вербу та міскантус. Спонукає до цього і европейський досвід: у багатьох країнах Європи є цілі плантації енерговерби, у Британії тріска верби – основне паливо для ТЕЦ. "Ця культура дає сировину для спалювання вдвічі дешевшу за імпортний газ, плюс виробництво з неї теплової енергії вдвічі дешевше. Якщо ми віддаємо 6 тисяч 600 грн. за тисячу кубів через кордон Російській Федерації, то тут за аналогічний обсяг сплачуємо 3 200-3 800, але своєму внутрішньому виробникові", наголосив Швайка.

Учасники всеукраїнського наради наголошували: крок за кроком Україна здолає основні виклики у царині енергетики: диверсифікує джерела, впровадить ощадні технології, збільшить видобуток нафти і газу. А біопаливо, яке може продукувати аграрний сектор – надійний енергетичний тил держави.

"Одним із головних напрямків нашої з вами діяльности нині є ефективне використання сільськогосподарських земель. Це та передумова, яка стоїть на шляху до енергетичної незалежності України. Я знаю, що українська аграрна галузь готова за 5 років заміщувати 10 млрд. кубометрів газу: це третина від нинішніх потреб. А якщо наявні наукові розробки впровадити в промислове виробництво, то цей показник може бути і 40 мільярдів кубів газу. Тобто фактично українське село може повністю енергетично унезалежнити українську економіку", – зазначив Олег Тягнибок, спілкуючись із аграріями. За його словами, нині Україна працює над трьома головними напрямками: диверсифікацією джерел газу, збільшенням обсягів видобування та енергоощадними технологіями, що дозволяють економити наявні ресурси.


Олег Тягнибок подякував аграріям за ту роботу, яку вони виконують, наголосивши, що українські військові у важкій боротьбі здобувають незалежність країни в зоні АТО, тоді як аграрії працюють над незалежністю енергетичною.


Всеукраїнську нараду «Енергополе – майбутнє України» організовували: Відділення землеробства, меліорації та механізації НААН, ННЦ «Інститут землеробства НААН», Відділення рослинництва НААН, Інститут біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.