четвер, 24 липня 2014 р.

Київська область готується до скорочення споживання газу

У Київській області проходить підготовча робота щодо вирішення питань скорочення природного газу та підготовка до опалювального сезону. З цією метою проводиться ряд заходів. Зокрема, тематичні наради відбулися у Бородянському, Володарському та Згурівському районі, а також місті Обухів.

У Згурівському районі під час тематичної наради за участі голови РДА Степана Кузьмича та голови РР Євгена Чубука обговорили підготовку до опалювального сезону 2014/2015 року. Зокрема, йшлося про забезпечення сталого функціонування господарського комплексу та об’єктів соціально-культурного призначення до роботи у осінньо-зимовий період. Звернули увагу і на можливе скорочення обсягів постачання природного газу до підприємств та установ району.

У Бородянському районі за участі відбулася нарада із питань підготовки до осінньо-зимового періоду 2014/2015 років у навчальних закладах. У заході взяли участь представники райдержадміністрації, представники райради та підприємств району. За результатами наради прийнято рішення максимально пришвидшити ремонтні роботи тепломережі та покрівлі, вікон та харчоблоків у ряді навчальних закладів району.

На Володарщині за участі голови райдержадміністрації Валентина Завальнюка відбулася нарада, під час якої розглянули питання підготовки до осінньо-зимового періоду та опалювального сезону закладів освіти, культури та медицини. До того ж, голова РДА та голова райради здійснюють об’їзд населених пунктів району з метою оцінки підготовки закладів соціальної сфери до опалювального сезону.

За результатами перевірки селищним та сільським головам надано доручення здійснити подвірний обхід жителів району та поінформувати про можливе скорочення постачання природного газу до 40% від потреби. Підрозділи РДА у свою чергу, опрацюють питання забезпечення життєдіяльності населених пунктів та функціонування підприємств при зменшенні обсягів постачання газу до 80, 60 та 40% від потреби. А відділ освіти та районний центр первинної медико-санітарної допомоги розроблять план оптимізації роботи мережі тепло- та газопостачання в умовах зменшення обсягу газу до 40% від потреби.

У місті Обухів відбулася нарада за участю міського голови Олександра Левченка, представників міськвиконкому та промислових і теплопостачальних підприємств міста, під час якої обговорили підготовку промисловості, житлово-комунального господарства, житлового та соціального фонду до функціонування у осінньо-зимовий період. Обговорили і впровадження на підприємствах енергозберігаючих технологій та шляхи оптимізації споживання природного газу.

У місті розробили план дій із забезпечення стабільного проходження містом опалювального сезону, а відтак готові і до лімітованого постачання газу. За результатами наради прийняли рішення провести ряд заходів з енергозбереження: налагодити систему автоматизованого обліку енергоресурсів та запровадити чіткий облік їх споживання, утеплити житло, будівлі держустанов, шкіл, дитячих садочків. Крім того, необхідно переходити на місцеві види палива – встановлювати нові котли, які працюють на відходах деревообробної промисловості.

Нагадуємо, що у зв'язку із військовими подіями на Сході України та безпосередньою участю в них Російської Федерації як агресора, можливе повне відключення України від газопостачання. Крім того, відомо, що Росія здійснює політичний та дипломатичний тиск на європейські країни, які постачали до України російський газ у реверсному режимі. У зв'язку з цим реверсне газопостачання скоротилося вдвічі. Таким чином, споживання газу в Київській області із великою вірогідністю може скоротитися до 40% від наявних потреб, що в свою чергу приведе до повного відключення багатьох населених пунктів Згурівського району від блакитного палива.

За матеріалами КОДА

1 коментар:

  1. Ситуація тяжка,але як з цим справиться населення??? Якщо більша частина безробітня,за які гроші можна змінити це? Привести дрова,плити невкожного збереглися дома,хоч би до газ до газової плити залишили...так сільська місцевість знову залишиться один на один з цією проблемою..

    ВідповістиВидалити

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.