понеділок, 16 червня 2014 р.

Згурівська районна рада заблокувала питання по скандальній землі

Сьогодні, 16 червня, на спільному засіданні постійних комісій Згурівської районної ради депутати одноголосно проголосували за те, щоб не виносити на розгляд сесії питання по скандальній землі в Середовці. Всього на засіданні були присутні 23 депутата.

Відомо, що до районної ради надійшла технічна документація з нормативно-грошової оцінки земельних ділянок, які в нинішньому році було виділено громадянину Терещенку Анатолію Михайловичу для ведення фермерського господарства. Одна цих ділянок і є те саме скандальне пасовище розміром 69,9 га, навколо якого точиться конфлікт між двома господарствами.

Історія питання


Відомо, що до 2012 року цю землю планувалося роздати жителям с. Середовка як соціальну сферу для ведення ОСГ . Понад те, в 2012 році Згурівською райдержадміністрацією в особі голови Василя Явона дану земельну ділянку було передано в оренду ФГ "Паросток" (голова Олександр Явон). В 2014 році Головне Управління Держземагентства в Київській області цю землю передало вже іншому орендарю - Терещенку Анатолію Михайловичу. В обох випадках чиновники не поцікавилися думки громади. 

Навесні цього року ФГ "Паросток" засіяло дану ділянку кукурудзою. Як вже повідомлялося раніше Згурівською Правдою, 24 травня (в ніч перед днем проведення позачергових виборів Президента України), у надзвичайно складній та напруженій ситуації в країні, технікою ТОВ "НАТАША-АГРО" (яка нібито в той момент працювала на громадянина Терещенка) було знищено близько 70% посівів хлібу. Техніку вдалося зупинити фермерами, активістами та працівниками міліції, які виїхали на місце події. Але вже через день тяжкі імпортні трактори у супроводі автобусу озброєних охоронців повернулися на поле та передискували залишок кукурудзи, таким чином знищивши 100% посівів та наново пересіявши поле.

При попередньому розгляді питання депутати врахували те, що навколо даної землі існує серйозний конфлікт, стосовно неї нині ведеться судовий спір, а також те, що використовується вона не за призначенням - оформлена як пасовище, а використовується як рілля, що у свою чергу є прямим порушенням Земельного Кодексу України. Це у свою чергу тягне за собою конкретні негативні наслідки для місцевого та районного бюджетів. Так, рілля в середньому оцінюється в 3 рази більше ніж пасовище, а орендна плата нараховується відповідно до оцінки земельної ділянки. Таким чином, до бюджету надходить і буде надходити в 3 рази менша орендна плата та податки.

Крім того, депутати виступили за те, щоб віддати цю землю назад громаді. Крім цього питання депутати розглянули ще 8 інших та винесли їх на розгляд чергової 42 сесії районної ради, яка відбудеться 19 червня. Серед них, зокрема, присутнє питання про внесення змін до районного бюджету. Так, районна рада вирішила переглянути свій кошторис та передати 15 тис. грн. на потреби освіти.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.