середа, 16 квітня 2014 р.

Згурівчани не хочуть перейменовувати центральну вулицю селища

В останньому номері газети "Панорама" від 12 квітня, депутат Згурівської селищної ради В. Конавченко запропонував перейменувати центральну вулицю районного центру - Українську на вул. Валерія Барана.

Згурівська Правда організувала обговорення даного питання на своїх сторінка соціальних мереж: "ВКонтакте" та "Facebook". На сторінці  ЗП "ВКонтакте", яка на сьогоднішній день має більше тисячі читачів, було організовано відкрите голосування.

Результати опитування кажуть про те, що переважна більшість учасників (78,1%) виступають за те, щоб вшанувати відомого земляка, поета Валерія Барана, назвавши на його честь одну з вулиць Згурівки. Понад те, більшість людей, які взяли участь у голосуванні висловилися проти перейменування головної вулиці селища. Пропонуємо детально ознайомитися з результатами.

Результати опитування
В опитуванні взяло участь 219 чоловік. За ініціативу Конавченка проголосувало 50 чол. (22,8%), 121 чол. (55,3%) висловилися за те, щоб вшанувати відомого земляка подібним чином, але перейменувавши не головну вулицю Згурівки. 37 учасників опитування (16,9%) проголосували проти такої ініціативи, а 11 чол. (5 %) обрали варіант "мені однаково".

В процесі опитування між його учасниками розгорілося дуже жваве обговорення. Так, тільки на сторінці Згурівської Правди "ВКонтакте" було залишено 42 коментаря. Молодь та частина старшого покоління виступили за те, щоб перейменувати вулиці, які носять імена червоноармійських командирів чи нагадують про радянське минуле. Дісталося на горіхи й вулиці Московській.

Інша частина старшого покоління коментаторів виступила проти будь-яких перейменувань, у тому числі й на честь В. Барана. Понад те, практично всі учасники обговорення зійшлися на тому, що питання перейменування будь-якої вулиці не стоїть гостро на сьогоднійшній день і є завдання, які потребують першочергового вирішення. Були й альтернативні думки стосовно того, як вшанувати видатного поета.

"Я не прихильник перейменування вулиць, бо у нас кожні 30-50 років, а то і менше перейменовуються вулиці. Я пам'ятаю коли вулиця Украінська була Леніна, а тепер В.Барана!? Я проти. Попоную повісити пам'ятну таблицю на будинку", написав Олександр Ткаченко на сторінці ЗП на Фейсбуці.

Серед головних аргументів більшої половини учасників голосування, які виступили проти перейменування вул. Українська були такі, що мають значні фінансові та юридично-правові наслідки, а сама назва вулиці є символічною і не потребує заміни.

Зокрема, юридичним осібам, які зареєстровані на такій вулиці потрібно буде внести зміни до установчих документів, до ЄДР, та одержати документи, що опосередковують такі дії (витяги, виписки, довідки). Крім того, підприємствам потрібно буде замінити документи, що підтверджують податковий статус та одержати нові дозвільні документи, як то патенти, ліцензії, довідки, дозволи, які опосередковують підприємницьку діяльність.

Звичайні люди також не залишаться осторонь таких нововведень. Виникне необхідність внести зміни в правовстановлюючі документи на нерухоме майно, зміни в паспортні документи тощо. Втім, попри всі залякування й перебільшення, витрати на зміну реєстраціних даних для населення не такі вже й великі, а сама процедура перереєстрації є достатньо простою. Для цього спочатку потрібно виписатись із старої адреси (ця процедура проводиться безкоштовно). А от реєстрація за адресою із новою назвою вулиці вже проводиться платно і коштує аж… 85 копійок.

Фрагменти обговорення Вконтакте

Фрагмент 1

Фрагмент 2

1 коментар:

  1. Я вважаю, що меморіальна дошка на будинку, де жив поет, була б більш інформативною і набагато швидше можна все це втілити в життя, ніж переіменування вулиці.

    ВідповістиВидалити

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.