четвер, 6 лютого 2014 р.

Згурівські чиновники вирішили, що дітям потрібно менше спорту

У Згурівці почали скорочувати тренерський склад дитячо-юнацької спортивної школи та години спортивних занять із дітьми. Про це стало відомо від працівника ДЮСШ, який звернувся до Згурівської Правди та попросив не називати його імені, оскільки побоюється переслідувань з боку керівництва району.

За його словами місцева влада вирішила скоротити шість ставок у спортивній школі. Троє співробітників були вимушені звільнитися "за власним бажанням", а всіх інших примусили писати заяви із "проханням" скоротити четверту частину годин. Зміни не торкнулися тільки одного тренера, який працює лише в ДЮСШ і має там 0,5 ставки. Тренер каже, що чиновники аргументують такі зміни відсутністю коштів.

Відповідно до районного бюджету на 2014 рік, на утримання та навчально-тренувальну роботу дитячо-юнацьких спортивних шкіл передбачено видатків із загального фонду у розмірі 360 800 грн, з них 258 000 на оплату праці та 6 800 грн. на оплату комунальних послуг та енергоносіїв. Для порівняння, у 2012 році на фізичну культуру та спорт у районі було передбачено видатків у розмірі 871 436 грн., з них використали по факту 847 303 грн. Таким чином, у 2012 році було передбачено видатків на спорт та фізичну культуру на 141,53% більше ніж в 2014 році.

Згурівська Правда проаналізувала зміни до районного бюджету на 2013 рік. Виявилося, що цими змінами було затверджено збільшити видатки на спорт, у тому числі й на оплату праці тренерам у минулому році. Втім тренери ДЮСШ повідомили, що ніяких надбавок чи премій не отримували.

Так, відповідно до п. 2.1 Розділу видатків рішення 35 сесії районної ради "Про внесення змін до рішення районної ради від 24.12.2012 № 158-24- VІ "Про районний бюджет на 2013 рік", за класифікатором "Утримання та навчально-тренувальна робота дитячо-юнацької спортивної школи" заплановано збільшення видатків на  17 000  гривень. З них райдержадміністрація запропонувала збільшити виплату заробітної плати на 13 000 грн. (код 2111), та на 4 000 грн. - нарахування на оплату праці (код 2120).

Відомо також, що рішенням від 26 березня 2013 р. "Про внесення змін до рішення  районної ради від 24.12.2012 № 158 - 24 -VІ "Про районний бюджет на 2013 рік"", районна рада зменшила поточні видатки на спорт у розмірі 266 069 грн.. Рішенням передбачалося зменшити видатки на утримання та навчально-тренувальної роботи дитячо-юнацької спортивної школи на 266 069 грн., з них 166 905 гривень на виплату заробітної плати та  36 082 грн. - нарахування на оплату праці.

Тоді таке суттєве зменшення обсягів фінансування спорту чиновники пояснили ліквідацією відділу з фізичної культури і спорту. Для чого було ліквідовано сам відділ і до цих пір ніхто не знає. Дітей, які бажають займатися спортом у Згурівці та районі завжди багато, та й юні спортсмени завжди показують гарні результати на обласних та всеукраїнських змаганнях.

Працівник ДЮСШ також підтвердив інформацію, що тренерський склад спортшколи та вчителів загальноосвітніх шкіл Згурівського району змушують передплачувати районну газету "Панорама" та обласну газету "Час Київщини". Це вже не перший випадок, коли такий спосіб просування державної преси у Згурівці впадає у поле зору незалежних ЗМІ.

Широкий резонанс викликав випадок, коли до телеканалу ТВі звернулася працівниця однієї зі шкіл Згурівського району та зізналася, що директор примушує працівників школи передплатити газету "Час Київщини" на рік і як доказ вимагає квитанцію. Вчителька також повідомила, що потім всі квитанції зі школи надходять до голови Згурівської райдержадміністрації.

У Київській облдержадміністрації ситуацію назвали абсурдною, заперечили те, що надають такі розпорядження в райони та пообіцяли покарати чиновників на місцях за таку ініціативність у разі, якщо потрепілі анонімно звернуться до держадміністрації. Проте самі вчителі бояться звертатися до чиновників, оскільки не хочуть взагалі залишитися без роботи.

Розслідування телеканалу ТВі тут, а сам сюжет - нижче.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.