понеділок, 10 грудня 2018 р.

Відсьогодні на Київщині вводиться заборона на вилов раків

З 10 грудня 2018 року по 30 червня 2019 року встановлюється заборона на вилов раків у рибогосподарських водних об'єктах Київської області.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на сторінку Київського рибоохоронного патруля в мережі Facebook.

Як повідомляється, заборона на вилов раків встановлений наказом Управління Держрибагенства Київської області з метою забезпечення охорони цього виду водних біоресурсів під час його природного відтворення та збільшення їх запасів у водоймах Київської області.

Відзначається, що наукові дослідження Інституту рибного господарства НААН України підтверджують, що температура води в водоймах і в повітрі, співвідношення статей та міграційні процеси свідчать про нормальний перебіг підготовки до спаровування. Через два-три тижні після запліднення самка відкладає ікру під черевце для подальшого виношування, яке триває близько семи місяців. Зазвичай, вихід молоді відбувається в червні, коли температура води досягає 21-23 ° C. Виходячи з цього, оптимальними термінами заборони є грудень - червень.

Також повідомляється, що вилов раків у заборонений період є порушенням природоохоронного законодавства, в результаті якого настає адміністративна відповідальність (штраф до 680 грн.). Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки в розмірі 25,50 грн. за кожного незаконно виловленого рака.

Нагадаємо, Київський рибоохоронний патруль використовує повідомлення рибалок-любителів для упіймання браконьєрів. У день патруль отримує близько 10 подібних повідомлень. На жаль, більшість з них не підтверджуються, а в деякі випадках таким чином самі браконьєри намагаються дезорієнтувати рибоохоронний патруль.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.