пʼятниця, 8 грудня 2017 р.

Жителів Згурівського району закликають не вирубувати ялинок, а шукати "альтернативні рішення"

Згурівська РДА закликає мешканців району не вирубувати ялинок, а шукати "альтернативні рішення" для святкування новорічних свят. Жителів району попереджають про рейди поліції та лісників, а торгівцям незаконно вирубаними ялинками в РДА вказують на адміністративну і кримінальну відповідальність.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на сайт Згурівської РДА.

Згурівська райдержадміністрація звертається до мешканців Згурівщини з проханням не вирубувати зелених красунь, а знаходити альтернативні рішення під час святкування зимових свят, що дозволять зменшити випадки несанкціонованої вирубки ялинок.

"У магазинах і на ринках району та області уже  можна придбати штучні ялинки, які не поступаються красою і пишністю справжнім. До того ж їх можна встановлювати впродовж багатьох років. Що ж стосується запаху хвої, то можна використовувати для ароматизації приміщень натуральні ефірні олії хвойних рослин, які, крім гарного запаху в домівці, позитивно впливають на здоров’я людей", - йдеться у повідомленні РДА.

В райдержадміністрації нагадують, що кожного року в грудні, напередодні Нового року та Різдва, задля запобігання незаконній рубці хвойних насаджень, безконтрольному перевезенню та реалізації новорічних ялинок, а також для притягнення до відповідальності за самовільну заготівлю і реалізацію незаконно зрубаних дерев проводяться рейди з перевірки законності вирубки та продажу новорічних красунь.

"Щоб вберегти насадження від самовільних рубок представниками Березанського лісництва  ДП «Переяслав-Хмельницький лісгосп» спільно з Згурівським ВП Переяслав-Хмельницького ВП ГУ НП України в Київській області проводитимуться спеціальні рейди-перевірки в лісах, особливо на територіях природно-заповідного фонду, на автодорогах і ринках району. Рейдові групи перевірятимуть законність заготівлі, перевезення та реалізацію ялинок", - зазначають у Згурівській РДА.

"Згурівська райдержадміністрація  наголошує, що громадян, які незаконно торгуватимуть ялинками, притягуватимуть до адміністративної чи кримінальної відповідальності відповідно до закону", - підсумовують в РДА.

Нагадаємо, Згурівська райдержадміністрація так і не відреагувала на незаконну вирубку дерев у загальнодержавному парку-пам'ятці садово-паркового мистецтва "Згурівський".

Так, у кінці листопада, під час підготовки площі для будівництва футбольного поля зі штучним покриттям за вказівкою керівництва Згурівської селищної ради було вирубано щонайменше 14 дерев на території природно-заповідної зони згурівського дендропарку. За даним фактом внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.