вівторок, 7 листопада 2017 р.

У Борисполі арештували завод російського власника

Голосіївський райсуд Києва наклав арешт на фармацевтичний завод «Фармекс Груп», кінцевим бенефіціаром якого є Олександр Шишкін – екс-депутат російської Держдуми, чинний член Ради Федерацій РФ.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Арешт наклали за підозрою у крадіжці з банку понад шести мільярдів доларів та легалізації цих коштів. Цікаво, чи стане даний крок прецедентом для перегляду приватизації й інших активі, які незаконно потрапили в руки російського бізнесу. Зокрема, й Львівського автобусного заводу.

Рішення щодо заводу у Борисполі виніс Голосіївський районний суд Києва, передає Інтерфакс-Україна.

«Арешт наклали за клопотанням БТА Банку, цивільного позивача в кримінальному провадженні щодо розкрадання з банку понад 6 мільярдів доларів і легалізації викрадених коштів за попередньою змовою з іноземними громадянами», – повідомили у прес-службі юридичної фірми «Ільяшев і Партнери».

Там зазначили, що махінації із фармзаводом на суму близько трьох мільярдів гривень були частиною незаконних угод екс-власника БТА Мухтара Аблязова.

Додамо, англійські суди раніше задовольнили позови БТА проти Аблязова і його партнерів на суму понад чотири мільярдів доларів.

Крім того, Лондонський суд засудив банкіра до 22 місяців в’язниці за неправдиві свідчення, однак від відбуття покарання банкір сховався, а пізніше був затриманий на Лазурному березі у Франції у липні 2013 року.

Слід зазначити, що 20 квітня 2017 року Апеляційний суд Харківської області визнав на території України рішення казахстанського суду про недійсність угод щодо фінансування заводу Макс-Велл (колишня назва, – Ред.) в Борисполі.

«За фактами незаконного виведення коштів з банку та їх легалізації Національною поліцією у Києві на початку 2017 року Мухтару Аблязову було винесено додаткову постанову про підозру», – прокоментували ситуацію в Ільяшев і Партнери.

БТА Банк і його українська «донька» в особі їх нового власника – казахського мільярдера Кенеса Ракишева – визнані потерпілими від дій Аблязова.

Пізніше Генпрокуратура звернулася до Міністерства юстиції Франції з додатковим клопотанням про видачу Аблязова в Україну для притягнення до кримінальної відповідальності за епізодом Макс-Велл.

Також у травні БТА Банк просив Державну виконавчу службу примусово стягнути з Науково-виробничого центру Макс-Велл (Бориспіль, Київська область) 400 млн грн.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.