субота, 4 листопада 2017 р.

Згурівський райсуд не розгледів конфлікту інтересів у самопреміюванні селищного голови Павла Ткачука (ВІДЕО)

Вчора, 3 листопада, Згурівський районний суд прийняв рішення закрити провадження у справі щодо адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією вчинених Згурівським селищним головою Павлом Ткачуком.

Про це повідомляє "Згурівська Правда".

Так, на думку судді Романа Хижного, протоколів Національного агентства з питань запобігання корупції, зібраних доказів відомства й прокуратури, а також свідчення депутатів Згурівської селищної ради було недостатньо для притягнення до відповідальності селищного голови Павла Ткачука за порушення вимог статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Зокрема, суд не побачив реального конфлікту інтересів у питанні щодо щомісячного преміювання голови Згурівської сещної ради "за особливі заслуги", яке сам голова ініціює, виносить на кожну сесію, а раніше ще й сам за нього голосував не повідомляючи про наявний реальний конфлікт інтересів.


Разом із тим, постанова судді може бути оскаржена до Апеляційного суду Киїdської обалсті через Згурівський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

Факт виникнення реального конфлікту інтересів у керівництва селища було зафіксовано під час сьомої сесії Згурівської селищної ради, яка відбулася 12 квітня 2016 року. Саме стосовно цього адмінправопорушення і були складені протоколи НАЗК, які направили до Згурівського районного суду.

Читайте також: Згурівська селищна рада купила найдорожчий трактор з усіх, що пропонувалися на відкритому аукціоні (ДОКУМЕНТИ)


Варто зазначити, що порушення вимог антикорупційного законодавства при розгляді питання про преміювання селищного голови відбувалося у Згурівській селищній раді від обрання ради 7 скликання (листопад 2015 року) до 2017 року.

Так, після того, як НАЗК склало адміністративні протоколи стосовно аналогічного порушення керівництвом Згурівської районної ради, а Згурівський райсуд визнав голову Згурівської районної ради Олександра Івченка винним в аналогічному правопорушенні, у Згурівській селищній раді "виправилися" і з 2017 року селищний голова почав повідомляти про наявний конфлікт інтересів та не голосує за питання щодо встановлення собі щомісячної премії за особливі заслуги. Про це, зокрема, у залі судового засідання повідомив сам селищний голова Павло Ткачук.

Крім того, в залі суду було встановлено, що голова Згурівської селищної ради Павло Ткачук у 2012 році рішенням Згурівського районного суду притягувався до відповідальності та був визнаний винним у вчиненні адміністративного правопорушення пов'язаного з корупцією.

Варто зазначити, що питання про щомісячне преміювання "за особливі заслуги" голови Згурівської селищної ради П.Ткачука та його заступника у розмірі середньомісячної заробітної  плати, а також питання про надбавки виносяться на розгляд практично кожної сесії ради. На деяких сесіях депутати розглядають одразу декілька таких питань - за різні місяці. Так, до прикладу, 19 вересня 2017 року на 23 черговій сесії Згурівської селищної ради депутати розглядали питання про виплату премії селищному голові одразу за серпень і за вересень.

Скріншот із офіційного сайту Згурівської селищної ради

Нагадаємо, що у жовтні 2017 року Національне агентство з питань запобігання корупції прийняло рішення щодо направлення до суду протоколів про адміністративні правопорушення стосовно голови Згурівської селищної ради Павла Ткачука і секретаря ради Стратілат Людмили.

НАЗК встановило, що вказані посадовці допустили виникнення реального конфлікту інтересів, не повідомили про це відповідний орган і вчинили дії в умовах реального конфлікту інтересів, чим порушили вимоги статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме частини першої: неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, та частини другої: вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

"Голова селищної ради мав наявний приватний інтерес, зумовлений бажанням отримати особисту вигоду у вигляді позитивного рішення щодо виплати йому премії у розмірі середньомісячної заробітної плати і брав участь в голосуванні з цього питання", - йдеться у повідомленні Національного агентства з питань запобігання корупції.

Читайте також: Депутат відповів на наклеп Згурівського селищного голови та розповів про справжні причини обшуків у селищній раді


"Стратілат Людмила у період тимчасового виконання обов’язків голови селищної ради підписала розпорядження, відповідно до якого преміювала себе і працівників виконавчого органу Згурівської селищної ради", - зазначають у НАЗК.

1 коментар:

  1. Це він шо собі каждий місяць премії виписує? А ше жаліются шо наверху крадуть! Гляньте шо у нас робиться! Ніхера не бояться скоти

    ВідповістиВидалити

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.