пʼятниця, 8 вересня 2017 р.

На Київщині використовують адмінресурс для особистого піару Порошенка

Із приходом осені стартував новий політичний сезон, який за прогнозами має бути бурхливим та багатим на різні події. Експерти прямо заявляють про про те, що деякі політичні сили вже розпочали передвиборчу кампанію.

Не дивно, що саме зараз команда Петра Порошенка кинулася реанімовувати рейтинг президента, який впав до критичної точки. Часто використовуючи адмінресурс.

Так, днями на сайтах Київської обласної державної адміністрації та райдержадміністрацій Київщини з'явилися однаковісінькі статті із заголовками "Порошенко сам купує зброю й передає її армії".

Про це повідомляє "Згурівська Правда".

Матеріали про те, що Президент Порошенко витрачає власні кошти на придбання зброї, були опубліковані на сайтах державних адміністрацій Київщини з 1 по 5 вересня.

Загалом новини абсолютно нічим не відрізняються: ідентичний текст, посилання і навіть фото, на якому Петро Порошенко позує зі снайперською гвинтівкою.

Джерелом інформації про особисті заслуги гаранта вказується інтернет-видання "Українська правда". Разом із тим, сайти деяких РДА прямо посилаються на Управління інформації Київської обласної державної адміністрації.

Це все говорить про те, що вказівку використати сайти райдержадміністрацій для публікацій матеріалу про особисті заслуги президента Петра Порошенка дало безпосередньо обласне керівництво.

Разом із тим, далеко не всі області взялися піарити президента Порошенка. Так, подібна інформація відсутня на сайтах Житомирської, Полтавської, Черкаської, Львівської, Хмельницької, Сумської та інших обласних державних адміністрацій. Такі матеріали відсутні і на сайтах райдержадміністрацій відповідних областей. Відзначилися лише на Київщині та Чернігівщині.

Але що поганого в інформуванні про особистий вклад президента Порошенка у війну? Спитає хтось. Та ніби й нічого... Точніше, було би й нічого, якби на сайтах виконавчої влади разом із цією інформацією розповіли також про те, скільки президент Порошенко особисто заробив під час війни, а головне - на війні.

Так, лише за перший і найпекельніший рік російсько-української війни особисті статки Гаранта зросли в декілька разів. Про це свідчать його декларації про доходи у 2014 та 2013 роках. Так, у 2013-му Порошенко задекларував 51 мільйон грн., а в 2014 вже 369 мільйонів.

У 2015 році Петро Порошенко збільшив свій статутний капітал ще на 100 мільйонів доларів. Про це пише "Кореспондент".  І це у той час, коли загальний стан 100 найбагатших українців за 2015 рік скоротився на 25 відсотків.

Не розповіли на сайтах державних структур і про офшорний скандал Президента, а також про те, що нинішній Гарант Конституції України посідає 6 сходинку у списку найбагатших людей України згідно із дослідженнями Forbes Україна. І не це враховуючи те, що у цьому рейтингу Президент України впевнено піднімається вгору. Так, його загальні статки станом на 2015 рік журнал оцінив у 750 мільйонів доларів. Це було 8 місце у рейтингу.

Згідно рейтингу Forbes Україна у 2016 році Петро Порошенко вже займав 6 сходинку у списку найбагатших людей України. Так, за підсумками 2016 року його статки склали 858 мільйонів доларів.

Київська кондитерська фабрика Roshen у дев’ять разів збільшила прибутки, і це видно неозброєним оком: на вулицях столиці фірмових цукеркових магазинів побільшало. Загалом по Україні, як повідомляв Roshen на своєму сайті, протягом 2014-го та за чотири місяці 2015 року відкрилося близько 20 магазинів, із них 14 - у столиці.

На сайтах державних адміністрацій також не згадали про нарощування статутного капіталу Міжнародного інвестиційного банку, який пов'язують із Петром Порошенком, його батьком Олексієм та бізнес-партнером Ігорем Кононенком.

Але головне, держслужбовці забули згадати про те, скільки Петро Порошенко заробляє на війні.

Останні кадрові зміни у військово-промисловому комплексі було спрямовано на те, щоб уся вертикаль оборонних замовлень була під контролем партнерів Порошенка та його бізнес-партнера О. Гладковського. У складі наглядової ради «Укроборонпрому» – 5 осіб. Трьох призначає Президент, двох – підконтрольний йому уряд Гройсмана. Гендиректором «Укроборонпрому» поставлено Романа Романова – колишнього менеджера компанії-дилера корпорації «Богдан» Петра Порошенка в Херсонській області. 2014 року Романов був керівником передвиборчого штабу в Херсонській області на виборах Президента України.

Річний бюджет Міноборони цьогоріч становить близько 60 мільярдів гривень. Його ділять на всі потреби: на зарплати, житло, закупівлю речей та військової техніки. Закупівля військової техніки проходить через державне оборонне замовлення, на якому стоїть гриф «цілком таємно». За даними «Укроборонпрому», цього року обсяг ДОЗ для Міноборони може становити 13,5 мільярда гривень. Якась частка цих коштів невдовзі осяде в кишенях «замовника».

Де-факто ситуація виглядає так: з народних, бюджетних грошей команда гаранта здійснює замовлення військового призначення для власних підконтрольних підприємств. Військовий бюджет країни, яка перебуває у стані війни, через підконтрольні владному клану оборонні заводи перекачують до кишень фактичних власників. Водночас підконтрольні підприємства одержують з бюджетних грошей ще й чистий прибуток, який також осідає в кишенях власників.

До того ж достеменно невідомо, скільки коштів держзамовлення «економлять», адже якість та кількість випущеної продукції контролюють ті ж люди Президента. За оцінками експертів та журналістів, до 30% закладених у закупівельну програму коштів можуть «використати неефективно» – тобто фактично вкрасти. Й однією з головних причин цього є гриф таємності на документі, доступ до якого матимуть лише перевірені командою Порошенка-Гладковського люди. А потім виготовлені озброєння Президент ще й урочисто вручає військовим, отримує подяки та додатковий піар у ЗМІ та мережі сайтів, які належать державі.

Сайт КОДА
Сайт Згурівської РДА
Сайт Баришівської РДА
Сайт Переяслав-Хмельницької РДА
Сайт Богуславської РДА

Сайт Бородянської РДА

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.