вівторок, 5 вересня 2017 р.

Київоблрада заявила про економічний геноцид на Київщині та визнала роботу облдержадміністрації незадовільною

Голови фракцій Київської обласної ради сьогодні на позачерговій сесії заявили  про катастрофічні наслідки дій правоохоронців, що спричинили економічний геноцид області.

Крім того більшість депутатів визнали незадовільною роботу Київської обласної державної адміністрації та звернулась до керівництва Державного Казначейства України, Служби Безпеки України щодо проведення перевірок відповідних структурних підрозділів цих відомств у Київської області про відповідність їхніх керівників займаним посадам.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на прес-службу Київської обласної ради.

На позачергову сесію у повному складі не з'явилися фракція Блоку Петра Порошенка, фракція радикальної партії Олега Ляшка та фракція партії "Наш Край".

За інформацією облради, станом на початок вересня рівень фінансування програм соціально-економічного розвитку Київської області не перевищує 10%, в той час як залишки на рахунках Київської обласної державної адміністрації становлять рекордну суму – понад два мільярди гривень.

Рекордна сума  - 250 мільйонів гривень –  безпідставно заблокована на казначейських рахунках листами Головного Управління СБУ в м. Києві та Київській області.

"Звертаємо увагу, що відповідальність за використання коштів обласного бюджету законодавчо покладена на голову Київської обласної державної адміністрації, проте з його боку не відбувається жодних дій для порятунку області", - йдеться у заяві голів фракцій Київської обласної ради.

Вражаючим на думку депутатського корпусу є і той факт, що голова Київської ОДА Олександр Горган, його заступники та керівники структурних підрозділів облдержадміністарції відмовились коментувати ситуацію щодо невиконання бюджету перед депутатським корпусом, а фракція партії БПП “Солідарність” в повному складі не з’явилась на сесію. На думку депутатів обласної ради, не можна прикривати непрофесійність і непрацездатність чиновників ОДА боротьбою з корупцією.

Голова Київської обласної ради Ганна Старикова наголосила: “Сьогодні ми зібралися через катастрофічно низькі показники виконання бюджету,  щоб зрозуміти, які невідкладні заходи слід терміново вжити, щоб зрушити цю ситуацію і унеможливити її повторення. Діалог з КОДА для нас залишається важливим і необхідним, також ми чекаємо від них пропозицій щодо виходу з критичної ситуації по неосвоєнню бюджетних коштів. Це неприпустимо, коли заручниками зловживань владою стали майже два мільйони жителів Київщини, позбавлених доступу до гарантованих законами послуг. Настільки катастрофічна ситуація в області відбувається вперше за часів Незалежності,  а найбільшим цинізмом є те, що причиною став не тяжкий економічний стан, а дії президентської вертикалі, внаслідок яких фінансування важливих для регіону обласних цільових програм з початку 2017 року фактично відсутнє, зірвано реалізацію всіх заходів за програмами, під загрозу зриву поставлено отримання мешканцями Київщини гарантованих Законом послуг, зокрема: реімбурсації по програмі надання безкоштовних ліків та відшкодування пільговим категоріям витрат на проїзд.  Заблоковані всі заходи тренування та підготовки спортсменів Київщини до міжнародних змагань та багато інших”.

На думку голів фракцій Київської обласної ради, які ухвалили заяву про економічний геноцид області, відсутність законних підстав для блокування цих важливих для жителів Київщини програм є свідченням політичного тиску на депутатський корпус, керівників фракцій Київської обласної ради та безпосередньо на її очільників, щоб усунути політичних опонентів від керівництва Київської обласної ради шляхом їхньої дискредитації в очах населення Київщини. Метою тиску є встановлення тотального контролю над органами місцевого самоврядування та їхніми рішеннями, а також переобрання керівництва Київської обласної ради.

За інформацією обласної ради, із середини липня 2017 року спеціальними листами Головного Управління Служби Безпеки України в м. Києві та Київській області до Головного Управління Державної Казначейської служби в Київській області під грифом “для службового користування” від 14.07.2017 р., 20.07.2017 р., та 21.07.2017 р., було заблоковано рахунки всіх розпорядників та одержувачів бюджетних коштів в Державному Казначействі за низкою програм соціально-економічного розвитку Київщини в галузі охорони здоров'я, соціального захисту населення, фізичної культури та спорту та інформаційної політики та зв'язків з громадськістю і засобами масової інформації.

Рішеннями Київської обласної ради у 2017 році затверджено 49 обласних програм, на фінансування яких за рахунок коштів обласного бюджету передбачено 1,6 млрд. грн. В рамках проведення експерименту з розвитку автомобільних доріг загального користування в Київській області передбачено фінансування  цього напрямку в обсязі 1,2 млрд. грн. Таким чином, загальна сума коштів, що спрямовується на економічний та соціальний розвиток Київщини становить 2,8 млрд. грн.

Відповідно до ст. 120 Бюджетного кодексу України, зупинення операцій з бюджетними коштами відбувається виключно у разі порушення бюджетного законодавства після складання відповідного протоколу Казначейською службою або при наявності рішення суду. Жодних законних документів, які б давали можливість зупинити фінансування обласних програм Головним Управлінням Державної Казначейської служби в Київській області не було надано Київській обласній раді.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.