неділя, 25 червня 2017 р.

Згурівці таки повернули землю, яку незаконно віддали у пожиттєву оренду жителю Черкаської області

21 червня Апеляційний суд Київської області скасував розпорядження ГУ Держгеокадастру в Київській області про передачу в пожиттєву оренду жителю Черкаської області 70 га землі, яка резервувалася для учасників АТО зі Згурівського району та має стратегічне призначення для Згурівки.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на "КиевVласть" та портал "Моя Київщина".

На земельному скандалі на Згурівщині, який тягнеться вже три роки, в решті-решт поставлено крапку. Все почалося у 2014 році, коли місцева влада зарезервувала вищезгадані 70 га для військовослужбовців, які воюють в АТО, та їх сімей. Землі було розбито на 403 ділянки по 15 соток. Однак скоро виявилося, що Головне управління Держземагентства в Київській області із грубими порушеннями передало цю землю у пожиттєву оренду для ведення фермерського господарства жителю Черкаської області Євгену Вишнякову. Разом із тим, останній на землі не господарював, а передоручив її обробляти місцевому підприємцю й депутату Згурівської райради Сергію Золотоверхому.

Суд першої інстанції (Згурівський районний суд) став на бік воїнів, держави та громади – скасувавши незаконні накази облзему та договори пожиттєвої оренди стратегічної згурівської землі. Але "фермер" із Черкащини та його адвокати й місцеві представники продали на апеляцію. Утім, апеляційний суд підтвердив рішення першої інстанції, віддавши землю громаді.

За словами депутата Київської облради від Згурівщини Євгена Чубука (ВО "Свобода"), фактично було викрито цілу рейдерську схему.

"По суті, 49 років - це пожиттєва оренда, тобто якби не рішення суду, АТОвці цю землю не побачили б. Ми відразу включилися в роботу, подали запити на Держсільгоспінспекцію. Вона перевірила законність надання в оренду цих земельних ділянок і встановила грубі порушення законодавства. На нашу думку всі документи оформлені на підставну особу, тому що цієї людини ніхто не бачив, обробляє землю місцевий підприємець. Це схоже на новий вид рейдерства», - зазначив він у коментарі порталу "Моя Київщина".

У коментарі порталу "КиєвVласть" Євген Чубук зазначив, що частиною цієї землі Держгеокадастр взагалі не мав права розпоряджатися.

"Ці 70 га землі - це дві ділянки площею 32 і 38 га. Перша знаходиться в межах населеного пункту смт Згурівка і значиться як землі промичловості, тобто Держгеокадастр взагалі не мав права нею розпоряджатися. Друга ділянка, відповідно до генплану, який незабаром буде затверджений, також повинна увійти в межі населеного пункту. Після цього громада зможе повноцінно розпоряджатися цими землями. Ми дуже сподіваємося, що цього разу Держгеокадастр не уклаладиме нових договорів оренди щодо цих ділянок ", - зазначив він.

"Я не виключаю, що превдофермер подасть касацію. Однак, вже два суди ми виграли, тому сумніваюся, що це якось вплине на остаточне рішення. Подальші кроки після скасування рішення - скасування державної реєстрації і, можливо, накладення прокуратурою арешту на врожай. Важливо, щоб ситуація не повторилася, адже Держгеокадастр може віддати цю землю не учасникам АТО, а комусь іншому ", - додав депутат обласної ради від Згурівського району.

Хто ж такий Євген Вишняков і як він отримав сотні гектар у трьох областях України


Вишняков Євген Вікторович є уродженцем Росії (м.Майкоп, Краснодарський край), живе у Черкаській області. Євген Вишняков не вперше стає фігурантом земельних скандалів. У 2015 році в інтерв’ю телеканалу ICTV голова Драбівської райради Черкаської області Володимир Дзега повідомив, що громадянин Вишняков є підставною особою, якій за аналогічними схемами для фермерського господарства передаються сотні гектарів землі на Черкащині. Відомо також, що Держгеокадастр передав Вишнякову землю і на Чернігівщині, зокрема у Бобровицькому районі.

Варто зазначити, що у держреєстрах Вишняков фігурує щонайменше у двох агро-компаніях - «Вишенька Плюс» та "Ювіто-агро". Як раз в останній разом з ним працює дуже цікавий компаньйон – Юрій Васильков, уродженець Броварів, який з 2006 по 2010 рік був депутатом райради. Васильков протягом тривалого часу очолював структури, пов’язані з земельними кадастрами. Причому, у 2013 році він, попрацювавши на Київщині, встиг опинитися в Чернігівській та Черкаській областях, після чого став головним спеціалістом відділу забезпечення заходів по боротьбі з корупцією Управління запобігання та протидії корупції Держземагентства України. Де пропрацював до 2015 року, звідки звільнився за згодою сторін. Подейкують, що Васильков пов'язаний з одіозним нардепом Геннадієм Бобовим, який має величезний аграрний бізнес на Черкащині, і якого в ЗМІ згадують в контексті вбивства у 2014 року журналіста-розслідувача Василя Сергієнка в Корсунь-Шевченківському.

Ще один співвласник даної фірми – Віталій Оксентюк – на місцевих виборах 2015 року балотувався до Черкаської облради від Радикальної партії, але не пройшов.

У Згурівці Вишнякова представляє місцевий підприємець Сергій Золотоверхий, який безпосередньо і обробляє землю ветеранів війни. Золотоверхий є депутатом Згурівської районної ради. Нещодавно навколо нього розгорівся скандал: депутат чинив фізичну розправу над згурівчанами та залякував односельчан. Разом із тим, Згурівська райрада не захотіла давати оцінку порушенням норм етики й моралі депутата Золотоверхого та притягувати його до дисциплінарної відповідальності.

Читайте також: Згурівська райрада відмовилася засуджувати свого депутата, який б'є та залякує згурівчан 


Якщо ж говорити про компанію «Вишенька Плюс», то й тут Вишняков зібрав (або йому зібрали) низку цікавих людей з Київщини, Черкащини та Рівненщини, пов’язаних саме з аграрним бізнесом. Знайшлося місце для колишнього голови Управління держземагентства у Броварському районі Київської області Максима Осаволюка, а також працівниці ПАТ «Укрзалізниця» з Рівненської області Інни Чумбарської.

"Усе це нагадує мережеву рейдерську схему. Значна кількість людей з різних регіонів свідчить про розгалуженість діяльності Вишнякова і компанії. Й дуже добре, що громада Згурівщини продемонструвала свою незламність і все ж таки захистила свою землю від аферистів", - зазначає портал "Моя Київщина".

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.