пʼятниця, 3 березня 2017 р.

Депутати Київщини просять Президента не скасовувати мораторій на продаж сільськогосподарських земель

28 лютого, Тетіївська районна і Бориспільський міський ради одноголосно підтримали звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України про недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель.

Про це повідомляє "Згурівська Правда".

Як повідомляється в зверненні, "17 лютого 2017 група народних депутатів України внесла подання до Конституційного суду з вимогою визнати неконституційним мораторій на продаж сільськогосподарських земель, який під загальним тиском селян був пролонгований Верховною Радою на 2017 рік. Також всупереч мораторію в парламенті зареєстрований законопроект про обіг сільськогосподарських земель".

На думку депутатів місцевих рад, де-факто це означає дозвіл на торгівлю землею вже з 1 липня 2017 року.

Читайте також: Фермери Київщини зупинили кортеж Порошенка біля Конча-Заспи та висунули свої вимоги до влади (ФОТО)


"Якщо законопроект буде прийнятий, фермери і селяни будуть поставлені в такі умови, коли їм нічого не залишається, як розпродати за безцінь свої паї. Це призведе до остаточного знищення сільськогосподарських підприємств і сімейних ферм, масового зростання безробіття і посилення еміграції", - йдеться у зверненні.

Тому депутати Тетіївської районної та Бориспільської міської ради звертаються з вимогою вжити всіх необхідних заходів для недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель, створення механізмів, які дозволять торгувати землею сільськогосподарського призначення в обхід мораторію, продовжити на 10 років мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення та розробити практичні механізми стимулювання і розвитку фермерського господарства, малого і середнього бізнесу в аграрній сфері.

Нагадаємо, Згурівська районна рада минулого скликання вперше на Київщині підняла гостро підняла це питання і закликала парламент заборонити торгівлю землею сільськогосподарського призначення. Так, у червні 2015 року на пленарному засіданні 51 чергової сесії депутати Згурівської районної ради VI скликання одноголосно підтримали звернення до Верховної Ради України із закликом розглянути та прийняти проект Закону України "Про заборону торгівлі землею сільськогосподарського призначення".

У березні 2016 року Київська обласна рада звернулася до Верховної ради України із закликом заборонити продаж земель сільськогосподарського призначення та передати право розпоряджатися землями місцевим громадам. Звернення було ініційоване депутатом облради від Згурівщини Євгеном Чубуком.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.