понеділок, 20 березня 2017 р.

Депутати Київоблради вимагають від Садового припинити "тероризувати" Київщину львівським сміттям

16 березня 2017 року під час засідання сесії Київської обласної ради від імені фракції ВО "Свобода" голова постійної комісії з питань екології, природокористування, водних ресурсів, ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та інших надзвичайних ситуацій Максим Запаскін зробив заяву про ситуацію, пов'язану із незаконними сміттєзвалищами, які все частіше з'являються на території Київської області. Здебільшого це сміття привезене зі Львова.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на прес-службу Київської обласної організації ВО "Свобода".

Фракція "Свободи" вимагає від Львівської влади припинити вивіз сміття в Київську область, а наявні кошти спрямувати на рекультивацію земель Київщини, які були забруднені львівськими відходами.

Крім того, націоналісти звернулися до начальника Головного управління Нацполіції у Київській області та обласного прокурора із вимогою взяти під особистий контроль та вжити заходів щодо належного розслідування та притягнення до відповідальности осіб, винних у забруднені земель, а також вимагають посилити контроль з метою недопущення ввозу сміття на територію Київщини.


Повний текст заяви


"Вже майже рік Київщина потерпає від львівського сміття, яке систематично з'являється по всій території області. Тони небезпечних відходів з'являються у лісосмугах, на полях, на узбіччях доріг.

Під найбільшу загрозу від забруднення потрапляють малонаселені території Київщини. Кричуща ситуація була виявлена днями у Іванківському та Поліському районах. Так у Іванківському районі 13 березня 2017 року в селі Буда-Полідарівська на одній із вулиць, де ніхто не проживає, виявлено побутове сміття в кількості декількох вантажних автомобілів.

Аналогічне сміттєзвалище влаштували невідомі на території Чорнобильської зони відчуження. На полі, поблизу с. Дубова, неподалік траси Київ-Овруч, виявлено незаконне вивантажені побутових відходів.

У Поліському районі дорога на закинутий аеродром під Бобром майже знищена львівськими сміттєвозами, які тисячами тонн скидають відходи на території цього аеродрому, таким чином зробивши найбільше та наймасштабніше у Поліському районі незаконне сміттєзвалище.

Ситуація погіршується тим, що днями Львівська міська рада виділила додатково 40 мільйонів гривень на вивезення сміття за межі міста. Замість того, щоб за ці гроші створити сучасний сміттєпереробний комплекс на Львівщини, Львівська влада вирішила за кошти територіальної громади міста Львова продовжувати забруднювати Україну. А це означає додаткові тисячі тонн небезпечних відходів, які будуть вивозитись на терени Київщини, зводячи нанівець усі ініціативи Київської обласної ради у сфері поводження з побутовими відходами та у боротьбі з незаконними сміттєзвалищами.

Фракція Всеукраїнського об'єднання "Свобода" засуджує рішення Львівської міської влади на фінансування вивозу сміття за межи міста без наявних договорів з легальними полігонами на складування цих відходів. Так саме наша фракція засуджує дії Львівської міської влади, внаслідок яких забруднюються територія Київщини, ми вимагаємо від мера міста Львів Андрія Садового припинити вивіз сміття в Київську область, а виділені кошти спрямувати на рекультивацію земель Київщини, які були забруднені Львівськими відходами.

Крім того звертаємось до начальника Головного управління Національної Поліції у Київській області та прокурора Київської області взяти під свій особистий контроль та вжити заходів щодо належного розслідування та притягнення до відповідальності осіб, винних у забруднені земель, а також вимагаємо посилення контролю з метою недопущення ввозу сміття в Київську область".


Нагадаємо, на сесії 16 березня Київоблрада підтримали звернення депутата фракції ВО "Свобода" Євгена Чубука (Згурівський район) та закликали керівництво країни відмовитись від російських автобусів "ПАЗ" для державної програми "Шкільний автобус" й разом з тим підтримати національне машинобудування.

Крім того, обласна рада підтримала звернення фракції ВО "Свобода" за поданням депутата від Згурівщини до голови Київської обласної державної адміністрації із закликом заборонити на Київщині збір коштів з батьків учнів загальноосвітніх навчальних закладів та вихованців дошкільних навчальних закладів.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.