неділя, 12 березня 2017 р.

Депутати Київської облради в соцмережах: спекуляції, реклама і привітання

Інтернет давно увійшов у наше повсякденне життя. Разом із ним з'явилися соцмережі, які надали додаткові можливості для спілкування, комунікацій та використовуються як засіб масової інформації. Наші владоможці давно освоїли цей інструмент у своїх руках, проте не всі...

Зараз практично кожен депутат Київської обласної ради має власну сторінку у соціальній мережі Facebook. В ідеалі вони мали б використовувати соцмережі як один із інструментів для спілкування зі своїми виборцями, але більшість обласних депутатів забуває про це. Тому й виходить, що їхні сторінки завалені непотрібною для виборців інформацією.

Портал "Моя Київщина" проаналізував сторінки обласних депутатів та пропонує подивитися, хто з депутатів використовує соціальні мережі для звіту про свою роботу.

Варто також зауважити, що з 84 депутатів Київської обласної ради, 20 взагалі не мають власних сторінок у соціальній мережі Facebook. Що ж до решти, то їхня діяльність виглядає наступним чином:

"Солідарність"


Значна частина депутатів від "Солідарності", схоже, підтверджують назву своєї партії. Щоправда, солідарними вони є з екс-заступником голови Київської ОДА, нинішнім заступником міністра регіональної політики Левом Парцхаладзе, який окрім будівельних справ та документ-сервісу "Готово", схоже, нічим більше не цікавиться. Зате це чомусь дуже цікавить інших депутатів, таких як Руслан Кузьменко, Георгій Цагареішвілі, Леонід Глиняний, Андрій Пещерін і Роман Сімутін. Складається враження, що або ці депутати не мають власної думки, або в Київській обласній раді діє "фан-клуб" Лева Парцхаладзе.

Варто також відзначити сторінки Леоніда Джужика і Гліба Лірника. Перший більше цікавиться футболом, ніж справами області, а також перетворив свою сторінку на рекламну платформу для "Епіцентру". Пояснюється це тим, що його підприємство виготовляє освітлювальні прибори, які продаються у цій мережі гіпермаркету.

Лірник взагалі є фанатом Дональда Трампа, про що постійно усім нагадує своїми постами. Чого варте фото з зіркою Трампа на "Алеї Слави" в Голівуді.

А от депутат-губернатор Олександр Горган, схоже, тільки недавно освоїв такий інструмент як "геолокація". Інакше пояснити постійну появу його постів з відмітками перебування в населених пунктах області - незрозуміло. При цьому, він жодним словом не обмовиться, що ж він там саме робив.

Серед тих, хто використовує сторінку, як засіб для звітності та спілкування зі своїми виборцями, можна назвати всього лічену кількість людей. Наприклад, Олег Іваненко постійно ставить публікації, які пов’язані з його депутатською діяльністю та його допомогу людям з обмеженими можливостями. Гортаючи його сторінку, є розумінння, що людина на своєму місці. Також дуже грамотно свою сторінку веде Галина Єрко, яка постійно публікує пости про те, чим займається на посаді депутата, активно просуваючи тему територіальних громад. Щоправда, по відношенню до свого рідного Бородянського району вона відстоює ідею об’єднання усього району в одну громаду, цим самим виступаючи проти ОТГ на базі села Микуличі, і підігруючи своєму батькові голові Бородянської райради Георгію Єрко та шефу - нардепу Ярославу Москаленку.

Щодо решти депутатів від БПП, то їхні сторінки або неактивні, або відсутні в Facebook.

"Батьківщина"


Щодо депутатів від "Батьківщини", то тут теж є лузери і активні.

Ганні Стариковій, яка є головою Київської облради, сам Бог велів активно діяти в соцмережах. Утім, попри регулярну появу постів, більшість з них є абсолютним офіцизом. Подібно до неї свою сторінку веде і Олександр Волинець. Практично усі його публікації стосуються його депутатської діяльності.

А от більша частина депутатів цієї фракції, схоже, сплутала облраду і Верховну Раду. Їх чомусь більше цікавить Гройсман, Кабмін та імпічмент Порошенка, ніж ремонт лікарень чи шкіл у Київській області. От, наприклад, Віктора Гринчука  більше турбує Насіров, видобуток нафти на Львівщині та протести на Франківщині. Ідейно близькі з ним Сергій Будюк, Микола Дворник, Віктор Гринчук та Олег Кищук. Останній дуже опікується блокадою Донбасу.

Що ж до решти депутатів, то їхні сторінки не дуже активні, або відсутні, тож судити про їхню діяльність в мережі трохи складно.

"Самопоміч"


Фракція депутатів "Самопомочі" також має свої особливості. На жаль, й вони далекі від Київщини.

Позитивним прикладом можна назвати Романа Титикала, який гармонійно компонує інформативні пости про свою діяльність з загальнодержавними інформаційними постами. В мережі ця людина - активна, особливо часто інформує людей, про дії у випадку заборгованості по комунальним послугам.

У "Самопомочі", схоже, є свій "фан-клуб", але вже навколо Ірини Сисоєнко – нардепа від цієї політсили. До таких "фанів" відносяться Ольга Бабій, Наталя Боровська, Наталія Бігарі. Ці дами активно репостять свою колегу з Верховної Ради.

Проте, є депутати, які вирізняться на загальному фоні. Так Олексій Дорошенко, намагається набивати додаткові бали завдяки спекуляціям з проблемами зростання цін, при цьому обмежується лише критикою не пропонуючи жодних конструктивних рішень. В свою чергу, сторінка Сергія Кармазіна неабияк мотивує. Ще б пак, така кількість мотивуючих цитат видатних людей, що можна збірку випускати. Але ще більша кількість привітань, практично, з усіма святами, які тільки є. А от щодо висвітлення його депутатської діяльності, то тут якось скромніше. За останні кілька місяців всього лише кілька публікацій про роботу в якості депутата КОР. А от Тимофія Нича та Юрія Опенька, чомусь дуже цікавлять більш глобальні проблеми, ніж обласні. Є кілька постів про діяльність як обласного депутата, але вони губляться у різноманітності постів.

Радикальна партія Олега Ляшка


Депутати Радикальної партії, які присутні у Facebook, не надто активно ведуть свої сторінки. За них це робить такий собі персонаж Богдан Мусієнко, який просто відмічає їх на різноманітних публікаціях. Виключенням є Олександр Поляруш і Вікторія Киреєва. Проте їхні власні публікації настільки рідкісні, що сторінки видаються неактивними.

ВО "Свобода"


Щодо депутатів ВО "Свобода", то варто також сказати кілька слів.

Ігор Сабій, схоже, трішки сплутав Київську обласну раду з Хмельницькою міськрадою. Інакше не можна пояснити таку кількість публікацій про засідання останньої. Щодо Київщини, то інформації у нього на сторінці малувато. Схожа ситуація з Наталією Музиченко, яка на своїй сторінці займається рекламою інтернет-ресурсу, який займається нерухомістю. Щодо роботи в якості депутата, інформація практично відсутня. А от Євген Чубук і Максим Запаскін показують приклад своїм колегам щодо роботи в соцмережах. Вони намагаються якомога більше висвітлювати свою депутатську діяльність. Запаскін, окрім цього, поєднує її зі своєю адвокатською діяльністю.

"Наш край"


Ярослав Добрянський на своїй сторінці обмежується різноманітними привітаннями та перепостом світових та загальноукраїнських новин. А от про його депутатську діяльність зі сторінки нічого не зрозуміло. Зате тролінг нардепа-"фронтовика" Сергія Пашинського займає достойне місце в його публікаціях. А от Володимир Удовиченко зараз віддає перевагу публікаціям про "Клуб мерів" та Офісу радників КОДА. А от щодо області, то тут все набагато скромніше, та й активність його залишає бажати кращого.

Василь Цвик тільки кількома публікаціями поділився про діяльність КОР. Решта ж публікацій стосується сільського господарства. Окрім того, схоже, що мережа супермаркетів “NOVUS” використовує його сторінку як рекламну платформу, інакше як пояснити таку кількість їх реклами? Ще один присутній в Facebook депутат політсили "Наш край" Станіслав Поліщук взагалі не використовує сторінку для висвітлення своєї діяльності. Зате регулярно репостить Вілкула та інших "регіоналів". Плюс скайдайвінг, очевидно, займає вагоме місце в житті депутата.

"Укроп"


Схоже, що плутати обов’язки депутата облради та Верховної Ради - це тренд. Підтверджує це і Володимир Майбоженко, якому проблема блокади Донбасу та діяльність БПП ніяк не дає спокою. У Володимира Боднара сторінка зовсім неактивна. Армен Шахарьянц більше займається волонтерською діяльністю, ніж депутатською. Це звичайно, добре і похвально, але б хотілося дізнатися і про його роботу, як депутата.

Микола Ляшенко, схоже, також не багато уваги приділяє своїй сторінці. Денис Борисенко не відстає від Майбоженка у спекуляції теми Донбасу, адже практично вся його стрічка забита такого роду новинами. Про область постів майже нема. То що для обласних депутатів є більш пріоритетним?


Опозиційний блок


Депутати від цієї політичної сили в мережі неактивні. Останні їхні публікації датуються 2016 роком. Наприклад, Світлана Береза не докладає зусиль для наповнення своєї сторінки. Її просто відмічають на публікаціях. А відмічає, доволі часто, не хто інший як Наталія Королевська. Цікаво, що колишній заступник голови КОР часів Януковича Олександр Качний видалив свою сторінку, хоча до цього був досить активним.

Це дивно, адже інтернет-ресурси в правильних руках можна використовувати як потужний засіб для політичної агітації. Проте, обласні депутати використовують його не за призначенням. Привітання зі святами, рекламні пости, спекуляції на проблемах, які їх не зовсім стосуються. Це те, чим депутати займаються в Інтернеті...

За матеріалами Антона Балбочана, "Моя Київщина"

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.