вівторок, 7 лютого 2017 р.

В Яготин повернулися "лихі 90-ті"?

Нещодавній резонансний підпал магазину «Престиж» на Привокзальній площі в Яготині, коли двоє невідомих уночі жбурнули у вікно крамниці «коктейль Молотова», налякав мешканців міста.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на газету "Вісті".

Містяни заговорили про повернення буремних 90-их, з їх невід’ємними атрибутами — рекетом, «кришою» та «стрєлкою». Адже події, які передували цій пожежі, розвивалися за такою схемою: спочатку приїхали люди і за відповідну регулярну плату запропонували підприємцю «безпеку». Коли ж він відмовився, йому зробили попередження, після чого через деякий час стався підпал магазину.

Недопущення зростання кількості кримінальних злочинів на території району та забезпечення громадського порядку стали головною темою оперативної наради, яку провів голова Яготинської РДА Олександр Дерунець. Участь у нараді також взяли керівники місцевої ДСНС і Національної поліції, приватні підприємці.

За словами начальника Яготинського відділку Переяслав-Хмельницького відділу Головного управління Національної поліції України у Київській області Любомира Вериги, криміногенна ситуація в районі непроста: «Раніше кримінальні злочини розслідувалися швидше і доходили до суду, який виносив відповідний вирок. Але в цей час оперативно-розшукова діяльність та слідство відбуваються набагато повільніше через дві основні причини: значний штатний недокомплект, який складає 20 посад (особливо не вистачає слідчих і оперативників) та кардинальні зміни, внесені до Кримінально-процесуального кодексу.

За «старим» Кодексом працювалося простіше, і кількість розкритих злочинів була більшою в рази. Це стосується і правил застосування радіотехнічних засобів спостереження та слідства. У новому Кодексі всі процедури виписані так, що втрачається темп розкриття злочину «гарячими слідами». Але, за всіх складнощів, ніхто не знімає з нас відповідальності, в тому числі й за розкриття останніх злочинів, які отримали резонанс на Яготинщині. Я хочу звернутися з проханням до підприємців: звертайтесь особисто до мене з кожної конкретної спроби нав’язування «послуг». Чим більше буде звернень, тим швидше вдасться спіймати злочинця».

Очільник районного відділу поліції також повідомив, що злочинці, які займаються рекетом, поводяться дуже обережно. Наприклад, заходять на торгову точку, віддають продавчині клаптик паперу з номером телефону з вимогою передати його власнику. Після цього підприємець дзвонить, а рекетир пропонує «дах» та називає суму. Потім той номер зникає з мережі, і дзвінок уже надходить з іншого номера. Також працює система «гастролей», коли місцеві здирники направляються для виконання «завдання» в один із сусідніх районів, а ті їдуть сюди. Вони також змінюють автомобілі.

Голова Яготинської РДА Олександр Дерунець зазначив, що найголовніше – це безпека людей, які працюють у торговельних закладах: «Два продавці з палаючого магазину «Престиж» залишились живими завдяки нашим рятувальникам. Необхідна тісна співпраця органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, поліції, пожежно-рятувальної служби з підприємцями та пересічними громадянами. Хотілося, щоб відновили свою роботу громадські формування з охорони громадського порядку, що будуть спільно з поліцією здійснювати чергування. Підприємці не повинні перекладати відповідальність за погіршення криміногенної ситуації в приватному бізнесі на місцеву владу і поліцію, а об’єднатися і надати фінансову та технічну допомогу правоохоронним органам у боротьбі з криміналом».

Багато слушних пропозицій прозвучало від підприємців. Зокрема про необхідність встановлення відеокамер в громадських місцях, об’єктах сфери обслуговування. Йшлося і про надання підприємцями допомоги місцевій поліції пальним та автотранспортом, зібрання коштів для виплати винагороди особам, що можуть надати інформацію про злочинців, які спалили магазин «Престиж», та інших правопорушників, які скоюють кримінальні злочини. Крім того, була висловлена думка надати фінансову допомогу власнику магазину з боку її колег по приватному бізнесу для ліквідації наслідків пожежі і поновлення торговельного об’єкта.

Як буде на ділі — побачимо. Але схоже, що сидіти склавши руки ніхто не збирається. Щодо реальних кроків, то днями засідала робоча група з питань охорони державного майна та об’єктів приватного бізнесу, а також охорони громадського порядку в Яготинському районі. Очолив її заступник голови РДА Антон Антоненко.

На засіданні відпрацьовували правовий механізм створення громадського формування з охорони громадського порядку (ГФОГП), яке отримало назву «Самозахист». Член робочої групи, приватний підприємець Надія Гета розповіла присутнім про перші результати роботи в цьому напрямку та надала для ознайомлення проект Статуту громадського формування. Цей документ, після доопрацювання та юридичної експертизи, має бути погоджений і затверджений у відповідних органах виконавчої влади та місцевого самоврядування. Тоді й можна буде офіційно заявити про створення на теренах Яготинщини ГФОГП «Самозахист», що боротиметься з криміналом.

За матеріалами Валерія Грінченка, газета "Вісті"

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.