пʼятниця, 10 лютого 2017 р.

Згурівський райсуд повернув 70 га землі ветеранів АТО, яку незаконно віддали псевдофермеру із Черкащини

8 лютого 2017 року, за позовом Згурівського відділу Бориспільської місцевої прокуратури Згурівський районний суд Київської області повернув у державну власність земельні ділянки площею 70 га, які резервувалися під будівництво для учасників АТО, однак незаконно були передані на 49 років для ведення фіктивного фермерського господарства.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на прес-службу прокуратури Київської області.

Загальна вартість вказаних земель складає майже 2 млн гривень.

Зазначається, що у 2014 році вищевказані земельні ділянки резервувалися під будівництво для учасників АТО Згурівського району та мають стратегічне значення для районного центру.

Коли з’ясувалося, що святу землю ветеранів віддали у пожиттєву оренду жителю Черкаської області Євгену Вишнякову, громадські активісти та учасники АТО Згурівщини розпочали боротьбу за її повернення.

Так, на численні звернення та акції відреагували правоохоронні та контролюючі органи. Зокрема, законність надання в оренду згурівської землі перевіряла Держсільгоспінспекція у Київській області. За результатами перевірки контролюючий орган виявив чисельні порушення, що стало підставою для пред’явлення позову прокуратурою.

Крім того, у відповідь на звернення Київської обласної ради, яке ініціював депутат від Згурівщини, член фракції ВО «Свобода» Євген Чубук, відповідач у справі – Держгеокадастр у Київській області у повному обсязі визнав позовні вимоги прокуратури.

У суді прокуратура довела, що земельне відомство Київської області з численними порушеннями вимог законодавства передало жителю Черкащини в оренду на 49 років земельні ділянки державної власності загальною площею 70 га для ведення фермерського господарства на території Згурівського району.

Зокрема, псевдофермер не обґрунтував бажані розміри земельних ділянок, не зазначив перспективи діяльності фермерського господарства. Крім того, у ході розгляду справи було виявлено, що орендар із Черкаської області на вищевказаних земельних ділянках самостійно не фермерує, а передоручив обробляти землю іншій особі.

За результатами розгляду головуюча у справі суддя Наталія Денисенко, погодившись із доводами прокуратури, прийняла справедливе рішення задовольнивши позов у повному обсязі. Суд визнав недійсними накази Головного управління Держземагентства у Київській області та договори оренди землі, а також зобов’язав орендаря повернути з незаконного користування земельні ділянки державної власності.

Понад те, на думку депутата облради Євгена Чубука, боротьба за цю землю не закінчилася.

"Це дійсно важлива перемога! Хоча й не кінцева. Переконаний, що представники псевдофермера із Черкащини будуть оскаржувати це логічне рішення. Тому попереду ще апеляція, яку також потрібно вистояти! Тримаймося купи! Борімося – поборемо, нам Бог помагає!", - зазначає депутат на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, що дана справа набула значного суспільного резонансу в Київській області. Так, дана тема неодноразово висвітлювалася національними медіа, зокрема програмами «Люстратор 7.62» та «Дембель» телеканалу «2+2», телеканалом ICTV та іншими ЗМІ.

Варто зазначити, що той самий житель Черкащини Євген Вишняков, якому цинічно віддали АТОвську землю, є уродженцем Росії (м. Майкоп, Краснодарський край), прописаний в м.Шпола Черкаської області та зареєстрований як фізособа-підприємець. Про це повідомляє журналістський проект "Наші Гроші".

Шокує також те, що псевдофермер через земельних чиновників встиг "віджати" землю не лише у Згурівці. Так, у Драбівському районі Черкаської області Вишняком відібрав більше 500 га. фермерської землі. Там, фермерам після довготривалої судової тяжби також вдалося повернути свою землю - судом були скасовані незаконні накази Держгеокадастру та договори оренди укладені з Євгеном Вишняковим.

Втім, варто зазначити, що псевдофермеру перепали сотні гектарів не лише на Київщині та Черкащині. Відомо, що всюдисущому Євгену Вишнякову дали також землю і в Чернігівській області.

Зважаючи на це, у Генпрокуратури, СБУ та НАБУ ще є достатньо роботи, аби розплутати схеми дерибану земель державної власності, в яких фігурує Євген Вишняков.

Сюжет програми "Дембель"


Сюжет програми "Люстратор 7.62"Сюжет телеканалу ICTV

1 коментар:

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.