вівторок, 17 січня 2017 р.

Медична реформа: у Броварах лікуватимуть жителів Згурівщини і всю лівобережну Київщину

Згідно медичної реформи Міністерство охорони здоров'я планує утворити в Київській області 4 госпітальні округи, з центрами в місті Бровари, Біла Церква, Боярка і Вишгород.

Наразі відповідні пропозиції від Міністерства охорони здоров’я надіслано до Кабінету Міністрів України.

Про це йдеться на сайті Київської державної обласної адміністрації, інформує "Згурівська Правда".

Результатами реформи буде скорочення мережі лікарень області та збільшення навантаження на ті, що залишаться, розповідає головний лікар БЦРЛ.

Згідно нововведень, кожен округ матиме мінімум 2 лікарні багатопрофільного лікування першого рівня та 1 лікарню другого рівня.

Як зазначив головний лікар Броварської центральної районної лікарні Валентин Багнюк, броварська лікарня матиме другий рівень та обслуговуватиме всю лівобережну частину Київської області, що призведе до більшого навантаження.

Зараз лівобережжя області має 6 районних лікарень. Після утворення госпітальних округів, залишаться тільки 3. Інші планують закрити або перепрофілювати заклади в хоспіси. Ніякого фінансування на будівництво нових лікарень не передбачено.

«Виникає дуже багато питань щодо формування госпітальних округів. У Броварському районі одна лікарня. Зараз ніяких пояснень медичним працівникам немає, яким чином обслуговувати населення. Я піднімав це питання на обласній комісії по охороні здоров’я. Вони сказали, що скоро будуть роз’яснення. Як все буде діяти на практиці, а не на папері, ще не відомо», – зазначає пан Багнюк.

Як зазначено на сайті КОДА, в рамках впроваждення реформи лікарні інтенсивного лікування (ЛІЛи) 1-го та 2-го рівня матимуть свій лікувальний профільний напрямок та надаватимуть вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу пацієнтам, які потребують інтенсивної терапії в умовах стаціонару. Екстрена медична допомога працюватиме на базі ЛІЛів 2-го рівня, де надаватимуть більш широкий спектр допомоги.

Також, існуватиме структура первинної медичної допомоги з лікарів загальної практики. ЛІЛи 1-го та 2-го рівня будуть приймати пацієнтів лише за направленням сімейних лікарів-терапевтів. Для отримання медичних послуг, кожен матиме змогу для себе самостійно вибрати та підписати договір з лікарями, які надаватимуть направлення в ЛІЛи.

1 коментар:

  1. Повний регрес.Опалюємо будинки вже дорвами, а тепер по бабкам та костоправах підемо...

    ВідповістиВидалити

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.