понеділок, 30 січня 2017 р.

УВАГА! Африканська чума свиней знову на Київщині

29 січня в селі Косяківка Таращанського району зафіксовано випадок захворювання домашніх свиней на "африканську чуму".

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на прес-службу ГУ ДСНС України в Київській області.

 Для прийняття рішень щодо ліквідації надзвичайної ситуації у Таращанській РДА було проведено засідання протиепідеміологічної комісії за результатами якої створено штаб з ліквідації надзвичайної ситуації та проведено попередні розрахунки необхідних сил та засобів.

Також на комісії розроблено план заходів щодо недопущення розповсюдження захворювання та ліквідації надзвичайної ситуації. Рішенням комісії створена карантинна зона, зона захисту та зона нагляду.

Цього ж дня у селі Косяківка відбулися збори місцевих жителів, до відома яких доведені правові та юридичні основи протиепізоотичних заходів, які включають у себе транспортну ізоляцію осередку "африканської чуми", заборону вивезення м’ясної продукції за межі села та району.

Заражених свиней було знищено шляхом спалення у спеціальних могильниках.

Нагадаємо, у серпні 2015 року у Броварському районі на агрокомбінаті "Калита" через африканську чуму свиней знищено 61,7 тисяч голів свиней.

5 коментарів:

 1. Пишіть правду. Хворі свині були привезені до с. Косяківки.Місцевим спекулянтом Баштовим Павлом. А від цієі ситуаціі постраждали тільки місцеві жителі. І на даний час ніяких протидій не задіяно.Жителі які хотять вивезти мясо платять великі гроші тим хто охороняє візди і виізди із села спокійно вивозять мясо.

  ВідповістиВидалити
 2. Шановний Анонім! Доводжу до вашого відома, свині були не привезені, а домашні, так говорять жителі села і сусіди. Якщо не знаєте то краще мовчіть! А також почитайте новини і Ви побачите що офіційно чума зареєстрована в 17 областях ще з минулого року! Тому перш ніж стверджувати, гарно подумайте!! Ніхто мясо не вивозить і не завозить, якщо маєте підтвердження зверніться краще в відповідні органи! а не сидите тут і пишете не підтверджену інформацію!!!

  ВідповістиВидалити
 3. Анонім зглузду з'їхав,серіалів передивився!Де у людей с.Косяківка великі гроші,а по друге Баштовий П.Порядна людина.

  ВідповістиВидалити
 4. Анонім! На скільки Ви впевнені,що саме місцевий "спекулянт" Баштовий Павло завідувач хворі свині? А може все таки це хтось із інших місцевих "спекулянтів"! Ви про це не подумали? Так як африканська чума офіційно зареєстрована з кінця минулого року,( Київська обл.)тому те, що в с. Косяківка також вона з'явилася, немає нічого дивного чи не зрозумілого! Що стосується "спекулянта" Баштового П., то я можу Вам повідомити, що він як і всі жителі сільської місцевості вирощується домашній свині, і коли він помітив, що вони почали хворіти, він повідомив відповідні органи, що є небезпека для жителів! А місцеве населення, просто не оголошували, що їхні домашні свині хворіють, а деякі вже "пропали" свині, які просто поприкопували, що забороняється відповідно до санітарних норм, навіть не задаючи собі питання, чому?!!!В даній ситуації постраждали всі, в тому числі і "спекулянт" Баштовий П.який поніс збитки як і всі! Але здоров'я людей важливіше!!! Що ж стосується заходів, то можу повідомити наступне: станом на 02.02.17 вжито максимальних заходів безпеки для населення, створені блок пости на огляд і дезинфекції всіх авто які в'їжають і виїжвють з сіл, що на карантині і з гарантією можу Вас запевнити, що ні ввезено ні вивезено з 31.01.17 НЕ було й 100 грам м'ясної продукції!

  ВідповістиВидалити

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.