понеділок, 16 січня 2017 р.

Сенсація: На Київщині СБУ накрила схему дерибану земельними чиновниками 1600 га вартістю майже 2 млрд грн.

Співробітники Служби безпеки України запобігли відчуженню земель на майже два мільярди гривень керівництвом Держгеокадастру Київської області.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на прес-службу СБУ.

Правоохоронці встановили, що чиновники через підставних осіб вивели з державної власності понад вісімсот земельних ділянок загальною площею більше ніж 1600 гектарів у різних районах Київщини. За оцінками експертів, ринкова вартість земель становить 1,9 мільярда гривень.

Під час обшуків у приміщеннях Держгеокадастру, приватних нотаріусів та офісах землевпорядних організацій співробітники спецслужби вилучили документацію та інші докази, які доводять проведення земельних оборудок.

За матеріалами СБ України судом накладено арешт на вісімсот ділянок, незаконно відчужених посадовцями.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Триває досудове слідство.

Дерибан землі торкнувся і Згурівщини. Нагадаємо, що у Згурівському районному суді вже майже рік розглядається справа щодо 70 га, які в 2014 році резервувалися для учасників АТО зі Згурівщини, але обласним Держгеокадастром із численними грубими порушеннями були передані в оренду на 49 років псевдофермеру із Черкаської області, уродженцю РФ Євгену Вишнякову

Відомо, що сам Вишняков у Згурівці ніколи не з’являвся, на відібраній у АТОвців землі особисто не «фермерує», а доручив її обробляти та здійснювати будь-які представницькі дії місцевому підприємцю Сергію Золотоверхому.

Останній на місцевих виборах під прапором ВО "Батьківщина" став депутатом Згурівської районної ради. У районній раді депутати навіть доручили представнику Євгена Вишнякова очолити найважливішу постійну комісію - з питань бюджету, фінансів і соціального-економічного розвитку. Відомо, що представник Вишнякова у Згурівці Сергій Золотоверхий не дає обробляти землю суміжним землекористувачам, б'є та залякує згурівчан, а районна рада навіть не хоче засуджувати такого депутата.

Варто зазначити, що псевдофермер із Черкащини, який ніби-то вирішив обробляти землю у Згурівці, навіть не обґрунтував бажані розміри земельних ділянок, не зазначив перспективи діяльності фермерського господарства, що є серйозним порушенням законодавства.

Сам Вишняков є уродженцем Росії (м. Майкоп, Краснодарський край), прописаний в м.Шпола Черкаської області та зареєстрований як фізособа-підприємець.

Відомо також, що вищезгадані земельні ділянки передбачалися не лише для будівництва житла ветеранів війни та їхніх сімей, вони мали ще й стратегічне значення для селища – це була єдина земля для розвитку, розширення Згурівки, залучення інвестицій. Із передачею на 49 років цієї землі жителю Черкащини, райцентр втратив перспективу.

Сюжет програми "Дембель"
про земельний скандал у Згурівському районі


Журналісти програми "Люстратор 7.62" каналу 2+2 провели розслідування і виявили, що псевдофермер через земельних чиновників встиг "віджати" землю не лише у Згурівці. Так, у Драбівському районі Черкаської області Вишняком відібрав більше 500 га. фермерської землі. Втім там, фермерам після довготривалої судової тяжби таки вдалося повернути свою землю - судом були скасовані незаконні накази Держгеокадастру та договори оренди укладені з Євгеном Вишняковим.


На одному із останніх судових засідань відповідач у справі - Головне управління Держгеокадастру у Київській області офіційно визнало позовні вимоги прокуратури щодо скасування незаконних наказів та договорів на передачу в оренду згурівської землі.

Невдовзі Згурівському районному суду доведеться вирішити, чи повернути землю громаді для розширення, забезпечення землею АТОвців Згурівщини, молоді та залучення інвестицій, чи залишити можливість жителю іншої області та його місцевим представникам ще майже пів-століття обробляти стратегічну для райцентру землю.

Нагадаємо, що перевірку законності надання в оренду вищевказаних земельних ділянок проводила згідно чинного законодавства Держсільгоспінспекція у Київській області. Відомо, що за результами перевірки контролюючий орган виявив чисельні порушення. Про це йдеться у сюжеті телеканалу ICTV. Висновки Держсільгоспінспекції надані суду як доказ незаконності надання стратегічної згурівської землі Євгену Вишнякову.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.