четвер, 29 грудня 2016 р.

Прокуратура Київщини поверне 1,5 тис. га, які незаконно віддали в оренду псевдофермеру

У Київській області громаді повернуть 1,5 тис. га, які незаконно віддали в оренду фермеру. Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на прес-службу прокуратури Київської області.

Земельні ділянки були передані фермеру управлінням Держземагентства в області для ведення фермерського господарства.

Під час передачі землі у користування, «фермером» не було обґрунтовано бажані розміри земельних ділянок, не зазначено перспективи діяльності фермерського господарства, що свідчить про недотримання порядку набуття і реалізації права на землю.

Надані в оренду землі навіть не утворюють єдиний масив, знаходяться на значній відстані одна від одної, що унеможливлює їх раціональне використання.

Також, виявилось, що будь-яка сільгосптехніка та інші засоби обробітку землі, які б надавали змогу обробляти землю та здійснювати задекларовану діяльність за особою, не зареєстровані. Тобто, це свідчить про відсутність у фермера намірів та можливості займатися фермерським господарством.

"Броварською місцевою прокуратурою встановлено порушення вимог земельного законодавства під час відведення земельних ділянок для ведення фермерського господарства на території Іванківського району Київської області. Прокуратура звернулась з позовом до суду щодо скасування наказів Держземагентства та визнання недійсними договорів оренди земель сільськогосподарського призначення", — сказано у повідомленні.

Нагадаємо, що у Згурівському районному суді вже майже рік розглядається справа щодо 70 га, які в 2014 році резервувалися для учасників АТО зі Згурівщини, але обласним Держгеокадастром із численними грубими порушеннями були передані в оренду на 49 років псевдофермеру із Черкаської області, уродженцю РФ Євгену Вишнякову

Аналогічно до випадку в Іванківському районі, псевдофермер із Черкащини, який вирішив обробляти землю у Згурівці, не обґрунтував бажані розміри земельних ділянок, не зазначив перспективи діяльності фермерського господарства, що є серйозним порушенням законодавства. Понад те, у випадку із згурівською землею, це не найгрубіші порушення.

Відомо, що вищезгадані земельні ділянки передбачалися не лише для будівництва житла ветеранів війни та їхніх сімей, вони мали ще й стратегічне значення для селища – це була єдина земля для розвитку, розширення Згурівки, залучення інвестицій. Із передачею на 49 років цієї землі жителю Черкащини, райцентр втратив перспективу.

Варто зазначити, що сам Вишняков є уродженцем Росії (м. Майкоп, Краснодарський край), прописаний в м.Шпола Черкаської області та зареєстрований як фізособа-підприємець. Виявляється, що псевдофермер через земельних чиновників встиг "віджати" землю не лише у Згурівці. Так, у Драбівському районі Черкаської області Вишняком відібрав більше 500 га. фермерської землі. Втім там, фермерам після довготривалої судової тяжби таки вдалося повернути свою землю - судом були скасовані незаконні накази Держгеокадастру та договори оренди укладені з Євгеном Вишняковим.

Відомо, що сам Вишняков у Згурівці ніколи не з’являвся, на відібраній у АТОвців землі особисто не «фермерує», а доручив її обробляти та здійснювати будь-які представницькі дії місцевому підприємцю Сергію Золотоверхому. Останній на місцевих виборах під прапором ВО "Батьківщина" став депутатом Згурівської районної ради. У районній раді депутати навіть доручили представнику Євгена Вишнякова очолити найважливішу постійну комісію - з питань бюджету, фінансів і соціального-економічного розвитку.

На одному із останніх судових засідань відповідач у справі - Головне управління Держгеокадастру у Київській області офіційно визнало позовні вимоги прокуратури щодо скасування незаконних наказів та договорів на передачу в оренду згурівської землі.

Невдовзі Згурівському районному суду доведеться вирішити, чи повернути землю громаді для розширення, забезпечення землею АТОвців Згурівщини, молоді та залучення інвестицій, чи залишити право жителю іншої області та його місцевим представникам ще майже пів-століття обробляти стратегічну для райцентру землю.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.