четвер, 22 вересня 2016 р.

У Броварах батьки вимагали вигнати з класу хлопчика з інвалідністю

У школі №6 міста Бровари у Київській області батьки першокласників вимагали від директора перевести з їхнього класу дитину з інвалідністю. Понад 20 батьків написали заяву, щоб з їхнього класу відокремили учня з особливими потребами. Дитину спочатку перевели до іншого класу, проте після втручання правозахисників, особлива дитина залишилась вчитись у своєму класі.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на Громадську рада при управлінні освіти і науки Броварської міської ради.

Прикра подія сколихнула броварчан і оголила відверті питання у душі кожного свідомого мешканця міста. На стіл директора ЗОШ №6 м. Бровари 11 вересня поступила колективна заява батьків одного з перших класів з вимогою відокремити (чит. вигнати) дитину з особливими потребами від решти учнів цього класу.

На жаль, причину такого рішення батьки у своїй заяві не вказали.

Для того, щоб розібратися в цій ситуації, вирішити проблему та попередити подібні випадки в майбутньому Громадська рада при управлінні освіти і науки Броварської міської ради ініціювала збори батьків двох перших класів. Збори іншого першого класу, в який адміністрація школи планує перевести цю дитинку, так як «насильно мил не будеш». І збори саме в тому, проблемному класі.

В Броварській загальноосвітній школі №6 відкрили класи з інклюзивною формою навчання. Діти з особливими освітніми потребами навчаються у звичайних класах. Якщо психолого-медико-педагогічна комісія (працює при управлінні освіти і науки) рекомендує по медичних показниках навчатись дитині по програмі загальноосвітньої школи, то, звичайно, дитина навчається на рівних з усіма іншими учнями. Якщо, ж не рекомендує, то дитина навчається по окремій, розробленій саме для цієї дитини, програмі, враховуючи її стан здоров'я, здібності та можливості. Кожну таку дитину постійно супроводжує асистент вчителя. Хочемо зазначити, що керівництвом школи створені всі умови для навчання діток з особливими освітніми потребами та організовано підвіз дітей до школи.

Голова громадської ради на батьківських зборах Ігор Романенко з'ясував, що в класі, де навчалась дитина, нарікань зі сторони дітей і педагогів на неї не було. Учень адаптувався до школи, вів свій звичний спосіб життя, поводив себе спокійно та врівноважено.

Розмовляючи з батьками, а під заявою начебто підписалось 23 особи (в класі 26 учнів), з'ясувалося, що 7 батьків, присутніх на зборах не підписували звернення. Серед батьків є психологи, юристи, які чудово розуміють проблеми дітей інвалідів, і після розмови більшість з них вже були не проти навчання такої дитини в класі.

Але вже від сьогодні цей учень (прізвище, ми не називаємо з етичних міркувань) навчається в іншому класі, діти та батьки прийняли його з радістю. Шкільне життя дає нашим дітям не лише знання основних предметів освітньої програми, а покликане виховувати в них основоположні моральні засади, зокрема толерантність, людяність, взаємоповагу, доброзичливість.

Заступник голови Громадської ради Лещик Надія ще до проведення зборів звернулась до юристів Української Гельсінської спілки з прав людини, з проханням прокоментувати ситуацію з точки зору прав дитини із особливими освітніми потребами. Її представник повідомив, що відповідно ст. 53 Конституції України кожен має право на освіту. Відповідно до розділу І ст. 3 Закону України «Про освіту» громадяни України мають право на освіту незалежно від … стану здоров'я.

Ніякі права батьків, що звернулися з заявою до директора школи не були порушені. Були порушені права дитини з особливими освітніми потребами, так як це могло перешкодити їй отримати середню освіту. Більше того, керівництво школи не зобов'язано радитись з іншими батьками про прийом будь якої дитини до класу. Українська Гельсінська спілка буде спостерігати за цією ситуацією і працювати для забезпечення прав дітей-інвалідів на здобуття освіти та наголошує на проведення відповідної роботи з батьками та дітьми щодо толерантного ставлення до всіх громадян незалежно від національності, стану здоров'я та ін.

У більшості випадків діти з особливими освітніми потребами, це діти з генетичними вадами, вадами, отримані під час вагітності та пологів, зрідка — інвалідність — це наслідок нещасного випадку. Кожна людина є носієм в середньому одного гена важкого генетичного захворювання, яке може бути передане нащадкам. За оцінками генетиків у кожної сімейної пари ризик народження дитини з генетичною патологією або вродженим дефектом, що виявляється відразу після народження, становить 3%.

Система інклюзивної освіти далеко не новинка для Броварів, як і для України в цілому. Система інклюзивного навчання дітей з особливими потребами працює в нашій державі ще з 1993 року, а наше місто налічує понад 600 таких дітей. Українське законодавство передбачає одинакові умови навчання для усіх дітей і ставить їх у рівні умови перед законом. У світі ця система є звичною практикою з налагодженим механізмом.

У завершенні посту повідомляється про "Happy End": батьки класу вибачились перед мамою особливої дитини. Учень залишився навчатись в цьому ж класі.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.