четвер, 22 вересня 2016 р.

Вчені пророкують новий Чорнобиль

Подібні катастрофи можуть відбуватися частіше, ніж 1-2 рази на століття, заявляють дослідники.

Вчені заявили про високу ймовірність повторення катастрофи, подібної до тієї, що сталася на Чорнобильській АЕС і Фукусіма-1. Про це йдеться в журналі Risk Analysis, передає "Згурівська Правда".

Такого висновку дійшли фахівці з Університету Сассекса після аналізу більш як 200 ядерних аварій.

Дослідники встановили, що, хоча робляться зусилля щодо запобігання інцидентів з ядерними реакторами, великі катастрофи можуть відбуватися частіше, ніж 1-2 рази на століття.

Такі нещасні випадки, як той, що стався на АЕС Трі-Майл-Айленд у США в 1979 році, повинні відбуватися частіше, ніж раз в 10-20 років.

Вчені вивчили доповіді, наукові статті, прес-релізи, офіційні документи і газетні замітки. Вони оцінили збиток від кожної аварії, що відбулася, беручи до уваги такі фактори, як втрата майна, штрафи, страхові виплати і відновлення навколишнього середовища.

За словами фахівців, стандартної методології, використовуваної Міжнародним агентством з атомної енергії для прогнозування аварій і інцидентів, недостатньо. Необхідно удосконалити технології, використовувані при створенні ядерних реакторів.

Раніше вчені з'ясували, що тварини в зоні відчуження Чорнобильської АЕС виживають завдяки підвищеному рівню антиоксидантів в організмі, які пригнічують дію радіації.

Аварія на Чорнобильській АЕС - одна з найбільших техногенних катастроф в історії людства.

26 квітня 1986 року в четвертому енергоблоці станції стався вибух, в результаті якого стався викид радіоактивних речовин.

У перші три місяці після аварії загинули близько 30 осіб. Радіоактивного опромінення зазнали майже 8,4 мільйона жителів Білорусі, України та Росії.

Навколо АЕС була створена так звана зона відчуження, з якої евакуювали два міста - Прип'ять і Чорнобиль, а також 74 села.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.