пʼятниця, 19 серпня 2016 р.

ЗМІ: Чи отримають землю ветерани АТО на Згурівщині? (ВІДЕО, ФОТО)

Судовий процес у справі щодо АТОвської землі, яку чиновники облзему на 49 років передали в оренду жителю Черкащини, набирає все більшого резонансу та інтересу з боку засобів масової інформації (ЗМІ).

Так, одне із останніх судових засідань знімав журналіст інтернет-видання AnaliticTV Володимир Корсунський. У результаті, на ресурсі з'явилася відверта публікація про побачене і почуте у стінах Згурівського районного суду.

"Коли кров наших хлопці з «добробатів» та ЗСУ України ще не застигла під Іловайськом, коли про Небесну сотню сільські вчителі тільки навчались розповідати школярам в новому учбовому році, приблизно в той самий час двоє підприємців, Євген Вишняков та Сергій Золотоверхий, спромоглись за рекордно короткі строки в Згурівському районі отримати право на використання гарних земельних ділянок, що межують з смт. Згурівка. Плювати на те, що ця земля довгі роки використовувались місцевими мешканцями під городи, а наші герої, що повернулись живими з АТО, за свіжими указами Президента України повинні були отримати від держави законні сотки для розбудови свої осель", - обурено зазначає журналіст.

Суддя Наталія Денисенко
Нагадаємо, що за наказами Держгеокадастру Київщини, з чисельними порушенням земельного законодавства, дві земельні ділянки загальною площею 70 га були передані в пожиттєву оренду (на 49 років) жителю Черкаської області, уродженцю РФ Євгену Вишнякову.

Відомо, що ще у 2014 році ця земля резервувалася під будівництво для учасників АТО Згурівщини. Про це є відповідне рішення Згурівської селищної ради та наказ районного відділу Держгеокадастру (тоді ще Держземагентства). Крім того, що ці земельні ділянки передбачалися для будівнитва житла АТОвців та їхніх сімей, вони мали ще й стратегічне значення для селища – це була єдина земля для розвитку, розширення Згурівки, залучення інвестицій.

"Відрадно, що новоспечена Бориспільська прокуратура звернула увагу на ті очевидні порушення, які супроводжували оформлення документів про землекористування і подала, УВАГА, позов проти наказів ДЕРЖАВНОГО органу Головного управління Держгеокадастру у Київській області. Молодий прокурор Марія Худякова впевнена в своїх твердженнях про незаконність виданих обласним Держземом саме цих документів на користування Згурівською щедрою землею. Начальник відділу Держгеокадстру у Згурівському районі Людмила Литовка навпаки, навіть за відсутності деяких оригінальних документів у справі на 27.07.2016, зокрема, самого клопотання пана Євгена Вишнякова на розробку дозвільної документації на обробку 43! гектарів, доводить суду про законність та фіскальну чистоту не маленького списку паперів", - звертає увагу медійник.

Журналіст зазначає, що безлад у документообігу відділу Держгеокадстру у Згурівському районі нове керівництво пояснює діяльністю попередників.

Захисники України та небайдужі згурівчани
"Щодо справи 365/65/16-ц в Згурівському районному суді варто відмітити, що Євген Вишняков, один з відповідачів, не зміг знайти час, щоб публічно захищати свої права на ті самі гектари Згурівщині, які під канонаду російських «Градів» на Сході швидесенько оформили у мирній Згурівці. Мабуть, було не зручно відповідати на питання прокурора в присутності наших Героїв АТО", - йдеться у матеріалі AnaliticTV.

"Все це процесуальне дійство з увагою і терпінням спостерігали ветерани АТО. Після того, що вони побачили на війні, захищаючи наших дітей, хлопці повинні глядіти на, іноді, недолугі свідчення посадових осіб, слухати юридичну бездоганну софістичну балаканину адвоката відповідача в приміщені без кондиціонера майже три години у спеку", - підсумовує оглядач.

Відомо, що інтереси фермера із Черкащини та його представника у Згурівці Сергія Золотоверхого особисто представляє знаний у регіоні адвокат Володимир Вак.

Адвокат Володимир Вак
Варто зазначити, що суд у даній справі пропускає не лише Вишняков та Золотоверхий, а й представник Вак. Так, за повідомленням Згурівського районного суду, адвокат не явився на останнє судове засідання, яке відбулося 10 серпня. У зв'язку з цим, було оголошено перерву до 16 серпня.

"У зв’язку з неявкою в судове засідання представника відповідача Вишнякова Є.В., декількох свідків та ненаданням відповідачем на вимогу суду доказів суд оголосив перерву у розгляді справи", йдеться на сайті районного суду.

На вищезгаданому судовому засіданні адвокат Вак запитав у голови Згурівської селищної ради Павла Ткачука, чи не вирощуються сепаратисти на земельній ділянці, яку надана в оренду на 49 років Євгену Вишнякову. Таке запитання обурило присутніх у залі представників громадськості та ветеранів АТО.

Чи вирощуються сепаратисти на землі, яку відібрали у Згурівських АТОвців?

У суді селищний голова також зазначив, що у Згурівці немає вільних земельних ділянок під будівництво для жителів селища, учасників АТО, так, як і немає вільної землі для залучення інвестицій.

Повне відео судового засідання 

Наступне засідання Згурівського районного суду в цій справі призначене на 31 серпня. Засідання розпочнеться о 10:00.

1 коментар:

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.