понеділок, 25 липня 2016 р.

Голова Згурівської РДА під виглядом державної землі віддав паї селян в оренду жителю Борисполя - ЗМІ

Жителі села Пасківщина Згурівського району в суді оскаржують розпорядження голови Згурівської РДА про передачу земельних ділянок загальною площею 50 га в адміністративно-територіальних межах Пасківщинскої сільради в оренду фермеру Володимиру Єфіменко, жителю м. Борисполя.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на інформаційне агентство "Українські Національні Новини" та телеканал ICTV.

Селяни просять суд скасувати присвоєні ділянкам кадастрові номери, а також анулювати розпорядження голови Згурівської РДА в особі Валерія Мозгового і відмінити перевід сінокосів і пасовищ, які належать жителям Пасківщини, в держвласність. Цю земельну ділянку на підставі договорів оренди з пайовиками обробляє ТОВ "Ван Хоф Юкрейн ЛТД".

"На сьогоднішній день голова районної адміністрації В.Мозговий передав в оренду землю селян на користь одного з фермерів. Без згоди громадян с. Пасківщина він підписав договір оренди землі між Згурівській РДА та ФГ "Лісовчуки" в кінці квітня 2016. Проблема тягнеться з 2011 року, коли була розпайована, але не розподілену між селянами землю площею близько 157 га спробували так само незаконно передати в користування цим же В.Єфіменко як нібито „нічийну“. Тоді цей фермер протягом року незаконно користувався ділянкою, на що є висновки Держсільгоспінспекції, а розпорядження тодішнього голови РДА визнано незаконним в судовому порядку" - розповіла Л.Вінічук, представник ТОВ“ Ван Хоф Юкрейн ЛТД”.

За її словами, пізніше новому голові РДА вдалося успішно повторити спробу попередника і передати частину земель селян площею близько 86 га в оренду В.Єфіменко терміном на 49 років, як землю держвласності.

"Ще одну ділянка площею 50 га ми продовжуємо обробляти, оскільки у нас є діючі договори оренди. І ось в квітні 2016 роки ми дізналися, що глава району знову підписав розпорядження про передачу земель в оренду відомому нам фермеру, але після цікавої юридичної комбінації. Ділянки визнали „незатребуваними паями“, велику ділянку в 50 га розділили на дві частини — замість 172 паїв селян, їм присвоїли два кадастрових номери і передали у власність держави. І вже як держвласність віддали в оренду. Фактично, у людей вкрали їх землю", - говорить Л.Вінічук.

Л.Вінічук додала, що ТОВ “Ван Хоф Юкрейн ЛТД” зі свого боку буде підтримувати вимоги селян, повернути їм землю.

"Ми сподіваємося, що дії голови РДА та органів земельних ресурсів отримають оцінку правоохоронних органів і суду, і будемо в міру можливості продовжувати розширення бізнесу в Україні", - резюмувала вона.

Читайте також: Прокуратура і НАБУ взялися за земельну мафію Київщини. Чи дійдуть до Згурівки?


Віддавати у пожиттєву оренду людську землю - часте явище у Згурівському районі. Найкращу землю віддають не лише жителям м. Борисполя, що на Київщині а й інших областей. Нагадаємо, що єдину землю (70 га), яка мала Згурівська громада і яка ще в 2014 році була зарезервована для учасників АТО Згурівщини, чиновники облзему передали на 49 років уродженцю Росії, жителю Черкаської області Євгену Вишнякову.

Численні порушення у відведенні земельної ділянки виявила Державна інспекція сільського господарства Київської області, а обласна прокуратура звернулася до суду, аби повернути незаконно передані в оренду земельні ділянки. Понад те, Згурівський районний відділ Держгеокадастру став не на бік громади, а на бік Євгена Вишнякова, всіляко виправдовуючи дії посадових осіб обласного Держгеокадастру та самого орендаря із Черкащини.

Наступне засідання Згурівського районного суду в цій справі призначене на 27 липня - 9.30 ранку.

Журналісти проекту "Люстратор 7.62" телеканалу "2+2" вказують, що за скандальною аферою стоїть колишній виконувач обов'язків начальника головного управління Дерджземагентства України в Київській області Андрій Мальований. Він затвердив технічну документацію на дані земельні ділянки. А його заступник Станіслав Губін своїм фінальним підписам фактично відібрав землю у воїнів Згурівщини та Згурівської громади. Стосовно дій посадових осіб обласного Держгеокадастру відкриті кримінальне провадження.

Вишняков у свою чергу доручив обробляти згурівську землю місцевому підприємцю Сергію Золотоверхому, який на останніх місцевих виборах під прапором ВО "Батьківщина" став депутатом Згурівської районної ради. У районній раді Золотоверхому навіть доручили очолити найважливішу постійну комісію - з питань бюджету, фінансів і соціального-економічного розвитку.


Відомо, що на нещодавній сесії райради стосовно останнього розгорівся скандал. Так, до голови фракції ВО "Свобода" Степана Кузьмича звернулися жителі Згурівщини, які стверджують, що Сергій Золотоверхий у брутальний спосіб б'є, залякує та не дає обробляти приватну власність згурівчан. Проти депутата відкрито кримінальне провадження.

У зв'язку з цим, голова фракції ВО "Свобода" у Згурівській районній раді Степан Кузьмич звернувся до колег та закликав дати належну оцінку тому злочину, що стався та запропонував відсторонити депутата Золотоверхого від виконання обов’язків голови постійної комісії з питань бюджету, фінансів і соціального-економічного розвитку Згурівської районної ради та розпочати процедуру відкликання депутата, який ганьбить представницький орган Згурівського району.

Втім, така пропозиція не лише не знайшла підтримки серед депутатського корпусу, а й отримала жорстку реакцію від фракції Аграрної партії. Депутати проголосувавши проти навіть не допустили включення цього питання до порядку денного, не дивлячись на те, що проект рішення і такі заходи щодо депутата, який чинить фізичну розправу над громадянами, було рекомендовано постійною комісією з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, правопорядку, взаємодії з правоохоронними органами та запобігання корупції Згурівської районної ради. Дану ініціативу підтримала лише фракція ВО "Свобода".

Нагадуємо, що питання про відібрану землю у воїнів Згурівщини не вперше порушується національними медіа. Так, раніше сюжет про даний скандал у Згурівці зняв телеканал ICTV. Крім того, своє розслідування по цьому питанню провів відомий проект "Наші гроші". Журналісти встановили, що Вишняков є уродженцем Росії (м. Майкоп, Краснодарський край), сьогодні прописаний в м.Шпола Черкаської області та зареєстрований як фізособа-підприємець.


Журналісти також повідомляють, що сам Вишняков через земельних чиновників встиг "віджати" землю не лише у Згурівці. Так, у Драбівському районі Черкаської області новоспечений фермер відібрав більше 500 га. фермерської землі. Втім там, фермерам після численних судових розглядів таки вдалося повернути свою землю.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.