вівторок, 19 липня 2016 р.

Чиновниця Броварської РДА піде під суд за розтрату 800 тисяч гривень на фіктивний ремонт шкіл

Броварською місцевою прокуратурою скеровано до суду для розгляду по суті обвинувальний акт відносно службової особи Броварської районної державної адміністрації та керівника одного з товариств, які сприяли розтраті бюджетних коштів у сумі понад 800 тисяч гривень.

Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на прес-службу прокуратури Київської області.

Установлено, що всупереч своїм посадовим обов’язкам, без жодних документальних та правових підстав, начальник відділу райдержадміністрації, зловживаючи своїм службовим становищем, власним підписом затвердила дефектний акт та інші офіційні документи для проведення ремонтних робіт у 4-х школах Броварського району, тим самим створивши умови для розкрадання бюджетних коштів, надавши дефектному акту статусу офіційного документа.

У подальшому, керівник товариства, переслідуючи корисливий мотив, з метою заволодіння бюджетними грошовими коштами, користуючись незаконними діями начальника відділу, розробив документи щодо виконання своїх договірних зобов’язань, тобто вніс завідомо неправдиві відомості із завищеними обсягами фактично виконаних будівельних робіт та використаних будівельних матеріалів.

Згодом, на підставі погоджених дефектних документів була розроблена проектно-кошторисна документація на здійснення будівельних робіт, яка після проведення експертизи кошторисної частини проектної документації затверджена замовником будівництва.

Таким чином, зловмисники завдали майнової шкоди державі у розмірі понад 800 тисяч гривень.

Особи обвинувачуються у вчиненні кримінальних правопорушеннь, передбачених ч.ч. 4, 5 ст. 191 (розтрата чужого майна в особливо великих розмірах, вчиненого повторно, шляхом зловживання своїм службовим становищем) та ч.ч. 1,2 ст. 366 (видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки) КК України.

Прізвища службової особи Броварської РДА у прокуратурі не називають, одначе вказують, що це була жінка.

Нагадаємо, що віднедавна від розпорядників бюджетних коштів вимагають користуватися системою публічних закупівель ProZorro. Так, у Київській області районні державні адміністрації Київської області станом на 30 червня 2016 року зробили 61 операцію через нову електронну систему державних закупівель ProZorro. Найбільше операцій здійснив Броварський район - 21 закупівлю. У свою чергу Згурівський район станом на 19 липня не зробив жодної операції через ProZorro.

Відстає Згурівський район і в темпах підключення до державної системи публічних закупівель. Так із 44 наявних у районі розпорядників бюджетних коштів, до системи підключилися 41 організація.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.