субота, 18 червня 2016 р.

Екс-меру Переяслав-Хмельницького дали рік умовно

Колишній мер міста Переяслав-Хмельницький Олександр Шкіра, обвинувачений у незаконному перешкоджанні проведенню мирних акцій протесту, які проходили в січні 2014 року під час Революції Гідності, був засуджений місцевим судом до одного року умовного терміну.

Про це "Згурівській Правді" стало відомо з вироку Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області від 16 травня 2016 року, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень.

Екс-мер Переяслав-Хмельницького Олександр Шкіра, згідно з матеріалами попереднього розслідування, був звинувачуємо в тому, що в січні 2014 році, перебуваючи на посаді міського голови, незаконно перешкоджав проведенню протестних мітингів.

Масові заходи були організовані Всеукраїнським об'єднанням "Майдан", в них також брали участь Центр захисту прав людини "Свобода", партія "Союз", партія "Райдуга" та інші організації.

Матеріали вказують, що використовуючи своє службове становище, мер змусив підлеглих виготовити документи, що містять неправдиву інформацію про існування загрози життю і здоров'ю городян під час проведення акцій. На підставі цих документів Шкіра подав позов до окружного адміністративного суду від імені міськради про обмеження права на мирні зібрання і заборону мітингу.

Такі дії екс-мера були кваліфіковані звинуваченням за ст. 340 КК України. Шкіра не визнав своєї провини в цьому злочині і заявив, що діяв виключно в інтересах міста, намагався не допустити кровопролиття і забезпечував нормальне функціонування установ та організацій.

Вивчивши матеріали слідства і показання свідків, суд прийшов до висновку, що Шкіра не мав достатніх законних підстав для складання позову, що обмежує конституційні права громадян і засудив його до 5 років ув'язнення, які згодом були замінені на 1 рік умовного терміну.

Як розповів у коментарі виданню "КиевВласть" депутат міськради від фракції "Свобода" Михайло Сіворко, в своєму позові про скасування мітингу Олександр Шкіра серед причин вказував роботи, які взимку ніяк не проводяться: ремонт каналізації, різні господарські роботи, чистка стічних каналів.

Крім того, за словами депутата, до заяви додавався перелік організацій, яким заборонено проводити масові зібрання і дивно, що більшості з них в Переяслав-Хмельницькому ніколи не існувало.

"У судовому процесі я виступав свідком, мене запрошували обидві сторони. Після того, як прийшло рішення суду, я поцікавився у Шкіри, хто подавав заяву, на що отримав відповідь "це не я і це не міськрада". Але, як з'ясувалося, позивачем виступив міськрада. Двічі я давав свідчення в міліції, і на власні очі бачив, що на позові був підпис екс-мера Переяслав-Хмельницького ", - додав він.

За словами активістів, у день мітингу по всьому місту влада перешкоджала його проведенню.

"В день проведення" Майдану "багатьох активістів утримували в міліції і в міськраді, всіляко намагалися відрадити від участі. Тоді в місто приїжджали одіозні політики, в тому числі Олег Царьов. Цікаво, що заборона поширювалася на всі місця, де можна було провести мітинг ", - згадує Сіворко.

Також депутат вважає, що рік умовно - це мінімум, який суд міг дати Олександру Шкірі.

У той же час глава місцевої парторганізації "Батьківщина" Зореслав Левченко поділився думкою, що будь-яка людина, що працює в держслужбі, може "заробити" певний термін, але не взявся судити про правильність рішення суду в справі екс-мера Переяслав-Хмельницького.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.