понеділок, 23 травня 2016 р.

Козині ферми найвигідніше розвивати на Київщині (ФОТО)

Козине молоко найвигідніше продавати у Києві. За літр можна вторгувати від 30 гривень. Про це розповів Олександр Бабін, який має козину ферму у селі Галайки на Київщині.

"Навколо столиці чимало козячих ферм. Це пояснюється тим, що тут є попит на таке молоко і в цьому регіоні воно найдорожче. В інших райцентрах на 8-10 гривень дешевше, а в селі літрову пляшку можна купити за 8 гривень. Як мала ферма, то вигідно продавати молоко. Як велика, сири. Ферму можна заводити з 2 кіз", - розповів Олександр.

Кілограм твердого сиру з козиного молока продають по 350 гривень.Сир на фермі готує протягом двох днів. Зараз Олександр займається дорогими сортами сиру, з витримкою від кількох місяців.

"Аби навчитися готувати сири, запрошували швейцарців. Сам процес займає два дні. Потім сир вистоюється від 2місяців. Зберігаємо його у спеціальній коморі", - каже фермер.

Сиром торгують у магазинах та надсилають по інтернету.

"Ми створили сайт, через який люди замовляють продукцію. Надсилаємо сири поштою. Досить вигідно. Найбільше замовників із Києва, але й з інших регіонів також є", - каже чоловік.

Із надлишків молока готують мило, яке також продають через сайт. Шматок мила коштує 35 гривень. Має довгий термін зберігання. На приготування мила використовують козине масло, трави, каву.

Раніше "Згурівська Правда" повідомляла, що протягом 2015 року у Київській області побудували три козині ферми, найбільшу - у Згурівському районі. Так, фермерське господарство «Тетяна2011» у селі Усівка побудовало козину ферму на 600 кіз, які планувалося завозити із Франції.Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.