середа, 13 квітня 2016 р.

Під Броварами знайшли шаблю Солов’я-розбійника (ФОТО)

Соловей-розбійник, не казковий персонаж, а реальний князь з території сучасного села Зазим’я поблизу Броварів.

Днями між Калинівкою та Броварами археологи знайшли артефакт, що ймовірно могла належати самому Солов’ю – старовинну  шаблю, яка пролежала в землі понад 700 років! – Про це повідомляє "Згурівська Правда" із посиланням на видання “Маєш право знати”.

“5 квітня ми з друзями вийшли на околицю Броварів  вигулювати собак, і щоб поєднати приємне з корисним, прихопили з собою металошукач, – розповідає  один із любителів –археологів Дмитро. –  Спочатку знайшли кілька монет, а коли металошукач черговий раз «запІкав», думали, що це знову якась «мєлоч». Та лопата вдарилася об щось більше. Коли розкопали – не повірили очам: на глибині «штику» лопати – 25-30 см  лежала… шабля!”
«Це унікальна знахідка, – каже «фанат»-колекціонер, експерт зі старовинної зброї Євген Гредунов, який за 13 років свого хобі створив одну з найкращих і відомих  колекцій на Україні. –   Ця шабля – єдиний мені відомий предмет, знайдений  на Броварщині періоду 11-13 століття – часів Київської Русі, коли жив богатир Ілля Муромець, який переміг  «рекетира» Солов’я розбійника. Це класична універсальна зброя професійного воїна, якою більше рубали, ніж кололи. Варіант шаблі наближений до гусарських кавалерійських. У неї є два доліка (ямки), класичне, але не типове перехрестя. По залишках піхов можна зрозуміти, що ця форма шаблі та піхов зберігалася до 18 століття».

До речі, дослідники припускають, що  Соловей-Розбійник – реальна людина: князь, який проживав на острові на території нинішнього села Зазим’я Броварського району і  вимагав  данину з людей, котрі їхали чи пливли повз село на Київ із Остра та загалом із усієї північної Русі.
Немає коментарів:

Дописати коментар

Правила використання матеріалів сайту "Згурівська Правда"

Використання матеріалів сайту "Згурівська Правда" дозволяється тільки за наявності гіперпосилання на www.z-pravda.com.ua. Детальні правила використання матеріалів тут.